Završni Masters u Londonu - Zverev u polufinalu na Federera, Đoković sa Andersonom

Nemac Aleksandar Zverev je pobedio Amerikanca Džona Iznera sa 2:0 (7:6, 6:3) i plasirao se u polufinale završnog turnira u Londonu. Očekuje ga duel sa Švajcarcem Rodžerom Federerom. U drugom polufinalu sastaće se Novak Đoković i Južnoafrikanac Kevin Anderson. Direktan prenos mečeva je na kanalima RTS-a.

Posle velike borbe dva neustrašiva servera, Zverev je izašao kao pobednik. Imao je Nemac više koncentracije u odlučujućim momentima i uspeo je da savlada rivala, koji je već posle prvog seta izgubio šansu za plasman u polufinale.

Oba tenisera su bila sigurna na svoj servis, a jedina brejk, a ujedno i set lopta, u prvom setu viđena je u 12. gemu, nije je iskoristio Izner. Set je rešen u taj-brejku. Zverev je bio sigurniji u ovom periodu i dobio ga sa 7:5.

Slična slika u drugom setu, međutim, odlučijući je bio osmi gem. Zverev je napao servis protivnika, osvojio jedinu brejk šansu na meču i iskoristio je. Potom je bio siguran na svoj servis i stavio tačku na ovaj meč – 6:3 u drugom setu.