Tim posle velike drame zaustavio Đokovića u polufinalu Londona!

Novak Đoković poražen je od Dominika Tima sa 2-1 u setovima (7:5, 6:7, 7:6) u polufinalu Završnog Mastersa u Londonu.

Austrijanac je ostvario 300. trijumf u karijeri i tako ponovio rezultat od prošle godine.

Tim je do pobede mogao da dođe i ranije, ali je u taj-brejku drugog seta propustio čak četiri meč lopte.

U odlučujućem setu nije viđena niti jedna brejk prilika, tako da je pobednik morao da bude odlučen u taj-brejku.

Imao je Novak šansu u poslednjem gemu, vodio 4:0, ali je onda izgubio šest poena zaredom, a koji trenutak kasnije i čitav meč.

Tim će u velikom finalu igrati sa boljim iz duela u kojem se sastaju Rafael Nadal i Danil Medvedev.

Prvi set je bio veoma izjednačen i u njemu je, očekivano, viđena velika borba.

Naš predstavnik je bio dobar, siguran, manje-više lako je osvajao gemove na svoj servis.

Takođe, ni Tim se nije mnogo mučio u gemovima u kojima je servira.

Probleme je imao samo sa forhendom i u nekoliko navrata je tu frustraciju verbalno izražavao.

Brejkova nije bilo ni na vidiku, sve do 11. gema, kada je Austrijanac stigao do prve.

Usledio je kvalitetan poen, iz koje je kao pobednik izašao Tim, nakon greške Novaka na mreži iz voleja.

U narednom je lako treći teniser sveta stigao do dve vezane set lopte, iskoristio je prvu i nakon 51 minuta poveo sa 1-0 u setovima, 7:5.

Drugi set je počeo sa četiri laka gema za servere, da bi prvi od riternera zapretio Tim, u petom gemu.

Imao je brejk šansu, ali ju je ispustio lošom forhend paralelom. Usledile su još dve greške iz tog udarca, čime je Austrijanac uslovno rečeno darivao Novaka u tom momentima.

Svoju prvu brejk loptu na meču Novak je čekao više od sat i 20 minuta. Nije je iskoristio, napravio je minimalnu grešku iz riterna, da bi Tim nakon toga sa asom i dobrim bekhendom ostao u II setu.

Novakova igra je bila sve bolja kako je drugi set odmicao, a u gemu pred taj-brejk imao je dve brejk, odnosno set lopte, koje, takođe, nije iskoristio.

U taj-brejku je viđena prava drama i rezultatska klackalica. Tim je propustio četiri meč lopte, Novak jednu set loptu, ali ne i drugu, pa je srpski igrač meč odveo u odlučujući treći set.

Treći set je bio relativno miran, naročito u prvom delu.

Serveri su lako rešavali gemove, a brejk lopti nije bilo ni na vidiku.

One su se nazirale u završnici, ali sve što su riterneri mogli bilo je 30:30 ili đus.

Moralo se u taj-brejk, koji je Novak bolje započeo, stigao do 4:0, ali tu je naprasno stao.

Tim je vezao šest poena zaredom, Novak je spasao prvu meč loptu, ali ne i drugu, tako da je Austrijanac obezbedio plasman u finale.

Za prvi trofej na Završnom Mastersu boriće se sa pobednikom meča Rafael Nadal – Danil Medvedev (subota, 21.00).