Strašno! Braća Antonić i drugi napali policiju u Laktašima pa pušteni na slobodu?? (Foto/Video)


Strašno! Braća Antonić i drugi napali policiju u Laktašima pa pušteni na slobodu?? (Foto/Video)

Banjalučko tužilaštvo pustilo je na slobodu grupu od šest nasilnika koji su prije nekoliko dana fizički nasrnuli na policiju u Trnu, te nanijeli policajcima povrede, zbog čega su bili uhapšeni. To je veliki skandal i bruka pravosuđa, koje radi po diktatu politike i moćnika, jer se među uhapšenima nalaze i braća Antonići, djeca Sava Antonića, tajkuna SNSD koji se obogatio namještenim poslovima sa državom, te braća od Momčila Antonića, bivšeg poslanika SNSD-a i direktora GAS RS-a koji je smijenjen zbog podrške Lazaru Prodanoviću, nakon što je govorio o kriminalu u SNSD-a, svjedočio o ucjenama i kako se stranka pretvorila u mafijašku organizaciju.

Incident se dogodio prošlog mjeseca, 8.6.2024. oko 2:35 ujutro, kada su žitelji Trna kod Laktaša pozvali policiju zbog buke i kršenja javnog reda i mira, na žurci koja je bila organizovana, a kada je policija došla po pozivu građana umjesto da se smire bahati mladići su napali policiju, jednog policajca, udarili, drugom izbucali košulju, vrijeđali i psovali pripadnike MUP-a, opirali se hapšenju i na kraju lišeni slobode.

Policija je uhapsila 6 osoba, čija imena se jasno vide u Zapisniku policije i saslušanju, a zanimljivo je da su Antonići i ranije hapšeni 2018. godine i imali problema sa zakonom na Jahorini, kada su vlasnici, radnici ugostiteljskog objekta i turisti prijavili policiji da je grupa bahatih mladića među kojima je i Đurađ Antonić, potezali pištolj, prijetili i tražili da se usluže posle radnog vremena, zbog čega su bili hapšeni a i ovaj je slučaj zataškan.

U više navrata sam tražio odgovor od ministra policije Siniše Karana o ovom slučaju i napadu na policiju, koja je nedopustiva i krši se njihov ugled i autoritet ako se napadači i nasilnici oslobađaju, ali odgovora nije bilo. Sramno je da je poslanik SNSD-a Srđan Mazalica ustao da brani nasilnike i tvrdi da ne govorim istinu, uprkos dokazima, dok ga nije ućutkao i rekao da sjedne prestavnik MUP-a Srpske.

Policija i druge važne institucije moraju da čuvaju svoj ugled i autoritet, i treba da ispitaju i procesuiraju tužioce i sudije koje su oslobodile bahate mladiće, koji misle da mogu raditi šta hoće, napadati policiju i ponavljati djela, jer im je tata tajkun i prijatelj Milorada Dodika. Detaljnije u video prilogu..

 

VIDEO:

 

Piše: Nebojša Vukanović
Video: Nebojša Vukanović/Dosije
Izvor: nebojsavukanovic.info

Pratite portal Infomedia Balkan i na društvenim mrežama: Fejsbuk i Tviter