Šokantan poraz Srbije od Gruzije

Košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je večeras od Gruzije 94:90(28:18, 20:23, 18:24, 23:29) u dvorani "Aleksandar Nikolić" u Beogradu, u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2021. godine.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Mekfaden sa 33 poenom, dok je u timu Srbije najefikasniji bio Aleksa Avramović sa 27 poena, dok je Ognjen Jaramaz ubacio 22.

Izbaranici Igora Kokoškova odlično su otvorili meč i serijom od 9:0 nametnuli su svoj ritam, a uz čvrstu igru u odbrani došli su na plus 10 na kraju prve dionice.

Druga je donijela buđenje Gruzije, koja je popunila "rupe" u svojoj defanzivnoj liniji, što je na pravi način iskoristila u napadu i razliku je pred drugo poluvrijeme svela na minus sedam.

U nastavku viđena je još bolja igra gostiju, koji su nametnuli svoj ritam.

Dobri šutem približili su se u finišu treće dionice na koš zaostatka, ali je Srbija uspjela da ipak s prednošću uđe u odlučujućih 10 minuta.

Velika borba u posljednjem kvartalu ubrzo je rezultirala prvim vođstvom Gruzija na meču, 72:71.

Izjednačeno je bilo sve do posljednjih pet minuta kada je Srbija poenima Simonovića i Avramovića, koji je pogodio dvije trojke, došla do pet poena prednosti.

Brzo je uzvratila Gruzija preko Mekfadena i izjednačila, a stvari na svoje mjesto vratili su Jaramaz i Avramović.

Trojkom Mekfadena Gruzija je na 26 sekundi prije kraja došla na plus dva, a Zagorac je u samom finišu promašio šut za izjednačenje, pa je Mekfaden samo osigurao pobjedu Gruzije.

Izvor: Tanjug