Sjajni Jokić vodio Denver do ubedljive pobede (Video)

Srpski centar Nikola Jokić postigao je 25 poena i uhvatio 19 skokova u pobedi Denver nagetsa nad Portland trejlblejzersima od 124:98. Nagetsi vode u seriji protiv Portlanda sa 3:2 i nalaze se pred prvom meč loptom za plasman u finale plej-ofa Zapadne konferencije.

Nikola Jokić i Denver nagetsi ne prestaju da prijatno iznenađuju ljubitelje košarke, a pogotovo NBA lige.

Oni su u "Pepsi centru" u petoj utakmici upisali treću pobedu nad Portlandom u polufinalu Zapadne konferencije i sada se nalaze na korak od plasmana u finale Zapada.

Srpski centar Nikola Jokić odigrao je još jedan maestralan meč, postigavši 25 poena, 19 skokova i šest asistencija za nešto više od 35 minuta provedenih na parketu.

Početkom i sredinom prve četvrtine gledala se veoma neizvesna košarka i rezultatska klackalica, ali je Denver krajem deonice uspeo da napravi seriju od 10:2 i stekne šest poena prednosti.

Nagetsi su otpor rivala slomili u drugoj četvrtini, u kojoj su stekli 17 poena prednosti, igrali veoma lepu košarku, čime su oduševili domaću publiku.

Treća četvrtina donela je još veću dominaciju Denvera i maksimalnih 28 poena prednosti za tim iz Kolorada. Do kraja meča domaća ekipa je odmarala ključne igrače i održavala ubedljivu prednost.

Uz sjajnu partiju Jokića, u redovima Denvera istakli su se Milsap sa 24 i Mari sa 18 postignutih poena.

U Portlandu najzapaženiji su bili Lilard sa 22 i Hud sa 14 poena na meču.

Denver je u petoj utakmici sa Portlandom upisao treću pobedu u polufinalnoj seriji. Šansu da zabeleže novi trijumf i plasman u finale plej-ofa Zapadne konferencije Denver ima u noći između četvrtka i petka, kada će gostovati kod Portlanda u "Moda centru".