Prvak Evrope prekinuo pobjednički niz od 23 meča

Aktuelni prvak Evrope Bajern Minhen je pretrpio prvi poraz u ovoj sezoni, i to prilično ubedljiv - od Hofenhajma 4:1 te je tako prekinut niz Bavaraca od 23 pobjede u svim takmičenjima. Na gostovanju je poražen Flikov tim koji je mogao da postigne golova makar koliko i rival, a rival je imao toliko prilika da je gotovo duplo više puta mogao da matira Nojera.

Dugo ovako uzbudljiva utakmica nije odigrana u Bundesligi, a Bavarci koji su u prvom kolu pobijedili 8:0, u drugom su primili četiri gola i izgubili.

Fudbaler iz Bosne i Hercegovine Ermin Bičakčić je donio prednost u 16. minutu Hofenhajmu, da bi ubrzo Dabur povisio na 2:0:

Iz prvog udarca u okvir rivala je minhenski tim izjednačio, nakon sjajnog udarca Džošue Kimiha: Veliki peh za domaćina desio se u sledećem napadu kada je Bičakčić, strelac prvog gola, doživeo čini se težu povredu nakon driblinga Liroja Sanea kada je se naglo trznuo i povredio koleno.

Više puta je udarala lopta u okvir gola, jednog i drugog, a na startu drugog poluvremena je Bajern u mnogo navrata mogao do izjednačenja. A onda finiš u znaku tandema Hofenhajma Bebua i Kramarića.

Bebu je najpre asistirao Hrvatu za prvi gol u 77. minutu, a onda i iznudio penal Manuela Nojera u drugom minutu nadoknade koji je izveo hrvatski napadač i postavio konačan ishod.

Izvor: sport.blic.rs