Portugalci se igrali na -Marakani- Srbija daleko od Evropskog prvenstva

Portugalci se igrali na -Marakani-  Srbija daleko od Evropskog prvenstva

Srbija – Portugalija 2:4 (0:1). Debi selektora Ljubiše Tumbakovića ostaće upamćen po porazu od evropskih šampiona Portugalaca. Nije igra srpskog tima bila katastrofalna, ali je jasno da je daleko od nivoa na kojem su najbolje svetske i evropske selekcije. Naredni meč Srbija igra u utorak u Luksemburgu.

Fudbaleri Portugalije savladali su na stadionu "Rajko Mitić" selekciju Srbije sa 4:2 i praktično je eliminisali iz borbe za plasman na Evropsko prvenstvo u kvalifikacionoj Grupi B.

Nije sramota izgubiti od evropskog šampiona na svom terenu, ali ono što brine je lakoća sa kojom su Ronaldo i drugovi ulazili u gol šanse i, na kraju krajeva, postizali golove.

Vrlo nezanimljivo prvo poluvreme završeno je vođstvom gostiju, a strelac je bio Vilijam Karvaljo, posle jedne smušene akcije Portugalaca, ali još smušenije reakcije Milenkovića i golmana Dmitrovića.

Drugi deo igre doneo je znatno dinamičniju igru, što je u velikoj meri posledica nešto ofanzivnijeg pristupa izabranika ubiše Tumbakovića, koji je na ovom meču prvi put sedeo na klupi "Orlova".

Odbrana Srbije nije imala rešenja za kreativnost Bernarda Silve, Gonsala Gedesa i Kristijana Ronalda, a zanimljivo je da su se sva trojica u nastavku upisali u listu strelaca.

Prvo je Gedes duplirao prednost sa poluvremena, ali je Nikola Milenković prvim golom u dresu sa nacionalnim grbom doneo nadu "Orlovima" da mogu da izbegnu poraz.

Kada je Ronaldo postigao treći gol za Portugalce, bilo je jasno da vremena za preokret više nema, a navijači su polako počeli da napuštaju tribine stadiona "Rajko Mitić".

Nije ni gol Aleksandra Mitrovića značajnije promenio atmosferu, da bi samo minut kasnije Bernardo Silvsa postavio konačan rezultat.

Tadić je ponovo zabeležio dve asistencije, ali osim igrača Ajaksa vezni red nije bio na potrebnom nivou, naročito u fazi napada, što se direktno odrazilo na konačan rezultat meča.

Novi selektor jeste doneo promene, u nacionalni tim su se vratili Luka Milivojević i Matija Nastasić, dok je posle nekog vremena utakmicu za nacionalni tim odigrao i Nemanja Matić.

Nardni meč "Orlove" očekuje već u utorak, kada će gostovati u Luksemburgu i pokušati da preokrenu atmosferu koja ih prati još od ubedljivog poraza u Ukrajini 5:0

Tabela Grupe B: Ukrajina 13 bodova (pet utakmica), Portugalija 5 (3), Luksemburg 4 (4), Srbija 4 (4), Litvanija 1 (4).

Izvor: rts.rs