Pobjedom nad Cedevitom u Zagrebu - Budućnost zakazala finale ABA lige sa Crvenom Zvezdom

Košarkaši Budućnosti plasirali su se u finale ABA lige, pošto su u majstorici polufinala savladali Cedevitu u Zagrebu 78:73.

Budućnost je pokazala karakter u meču sezone i nakon rovovske borbe uspjela da slomi otpor domaćina u finišu meča.

"Plavi" su prvu četvrtinu izgubili sa 21:10, ali su već do odmora smanjili na minus dva 41:39. Od rezultata 56:49 za domaćina, Budućnost je preuzela konce igre u svoje ruke.

Na krilima Erla Klarka naš tim je vratio stvari u egal 57:57, da bi na startu polsjednje dionice trojkom Gordića preokrenuo 60:58. Nedugo zatim, Erl Klark je pogodio za plus četiri 62:58, ali je Pulen poravnao na 62:62.

Erl Klark je na tri i po minuta prije kraja pogodio trojku, da bi u narednom napadu Bel povisio na 70:64 i tako trasirali put ka pobjedi. Cedevita je nakon trojke Krušlina prišla na minus dva 73:71, ali su "plavi" u posljednjem minutu sa linije slobodnih bacanja sačuvali pobjedu.

Podgorički tim do pobjede u majstorici vodili su Erl Klark sa 19 i Nemanja Gordić sa 15, dok je Goga Bitadze ubacio 13 poena.

Dvocifren je bio i Edvin Džekson sa 11 koševa. U ekipi Cedevite najbolji je bio Džastin Kobs sa 23 poena.

Budućnost će u finalu igrati protiv Crvene zvezde, koja je u tri meča eliminisala Partizan.

U finalu igra se na tri pobjede.

Prvi meč na programu je 12. aprila u Beogradu.

Trofej brani Budućnost, koja je u prošlogodišnjem finalu pobijedila Crvenu zvezdu 3:1.