Partizan nokautirao Zvezdu u derbiju (Video golovi)

Partizan je po drugi put zaredom pobedio velikog rivala (2:0) , nakon što je bio bolji u finalu Kupa Srbije prošle sezone.

Crno-beli su bili bolji tokom celog meča i zasluženo su došli do pobede kojom su se ponovo priključili vrhu tabele i naneli Zvezdi prvi neuspeh u sezoni.

Na početku utakmice ritam je bio veoma brz, obe ekipe su krenula napadački, ali većih šansi nije bilo. Partizan je dugo bio bolji, ali nije uspevao da dođe do gola.

Sve se promenilo u poslednjih 15-ak minuta utakmice, kada su dva igrača koja je Milošević ubacio sa klupe rešili "derbi" – Suma evrogolom i Tošić odličnim ubacivanjem.

Partizan je prvi zapretio preko Stevanovića, dok su crveno-beli imali šansu kontranapadom koji je povukao Žander. Ipak, u obe situacije golmani nisu imali teži posao.

Stevanović i Sadik su imali par polu-prlika, ali je Borjan uvek bio na pravom mestu u pravo vreme i uspevao da odbrani sve pokušaje protivnika.

Zvezda je zapretila u finišu prvog poluvremena, kada je Marin ostavio samog Vulića, ali je vezista gostiju šutirao daleko od gola iz solidne pozicije.

Najbolji igrač Partizana Natho se povredio na početku drugog poluvremena, ali je uspeo da nastavi meč. On je u svakom trenutku bio najopasniji igrač crno-belih i pravio je dosta problema šampionu Srbije.

U 52. minutu viđena je najbolja prilika na meču do tog trenutka. Upravo je Natho odličnim pasom ostavio Sadika samog, ali bivši napadač Rome nije uspeo da savlada Borjana u situaciji jedan na jedan.

Sadik je nedguo zatim izašao iz igre, a zamenio ga je Suma, da bi nepun minut kasnije Asano imao odličnu šansu. Borjan je to odbranio, a ispostavilo se i da je bio ofsajd.

U 70. minutu crveno-beli su već krenuli da slave kada je Milunović savladao Stojkovića. Ipak, njihovu radost prekinuo je sudija, koji je dosudio faul Žandera nad golmanom crno-belih čime je doneo ispravnu odluku.

Milojević je pokušao ubacivanjem Vukanovića i Pavkova, ali energije u napadu Zvezde nije bilo. U 77. minutu utakmica je prekinuta na tri-četiri minuta zbog pogdrnog skandiranja "grobara" Slaviši Kokezi i Aleksandru Vučiću, a prekid kao da je ulio energiju u sastav domaćina.

U 83. minutu ogromnu grešku napravili su Marin i Milunović. Marko je prvo izgubio loptu u veoma opasnoj poziciji, a onda je Milunović užasno odreagovao kada je trebalo da otkloni opasnost.

Rezervista Suma je to sve pratio, a zatim i kaznio evrogolom kod kojeg Borjan nije mogao bolje da odreaguje.

Crveno-beli, iako su gubili, nisu izgledali kao ekipa koja želi da dođe do izjednačenja. Jedinu priliku do kraja meča imao je Marin, koji se sjajno namestio na levu nogu, ali jako loše šutirao.

Kazna za taj propust došla je u trećem minutu nadoknade. Brežančić je poslao savršenu loptu ka Tošiću, još jednom rezervisti, a on je probacio između Borjana i stative.

Iako je sudija Jovanović meč produžio sedam minuta, Zvezda nije imala pravu priliku do kraja meča.

Izvor: b92.net