-Orlovi- ubedljivi protiv Litvanije - Srbija u B diviziji

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Litvaniju sa 4:1 i plasirala se u B diviziju Lige nacija. „Orlovi“ sa četiri pobede i dva remija prvi u grupi 4, C divizije.

Srbija je kao veliki favorit ušla u meč sa Litvancima, ali posle prvih 45 minuta igre u Humskoj nije moglo ni da se nasluti da će biti pet golova.

Bez ikakvih uzbuđenja i prilika, uz sablasnu atmosferu na tribinama (čemu je sigurno doprineo i hladan dan u Beogradu), učinilo je prvo poluvreme užasnim za gledanje.

Ali u nastavku drugačija slika.

Srbija je povela autogolom Žulpe u 51. minutu. Živković je izveo korner, a Žulpa glavom poslao loptu u mrežu.

Sedam minuta kasnije, Aleksandar Mitrović je postigao gol (asistirao je Živković), šesti u kvalifikacijama. Napadač Fulama je bio najviši u skoku, i lagano povisio na 2:0.

Petravičijus je smanjio na 2:1 u 64. minutu posle velike greške Predraga Rajkovića. Golman Srbije je loše intervenisao kod jednog centaršuta, praktično spustio loptu Petravičijusu koji je pogodio i uneo dozu neizvesnosti.

Ona, ipak, nije bila dugog veka, pošto je Srbija sa dva brza gola došla do ubedljive prednosti, na kraju i pobede.

Aleksandar Prijović, koji je priliku dobio na poluvremenu, povisio je na 3:1, još jednom je asistirao Živković.

A onda, tri minuta kasnije, Adem Ljajić je postigao gol za 4:1. Prijović ga je proigrao, a Ljajić divno lobovao protivničkog golmana sa ivice šesnaesterca.

Srbija se ovom pobedom plasirala u B diviziju Lige nacija, kao prvoplasirana u grupi 4 divizije C.

Sa četiri pobede i dva remija, Srbija je zauzela prvo mesto (14 bodova), ispred Rumunije koja ima 12, Crna Gora 7, Litvanija je bez bodova.