-Orlovi- parirali samo na početku: Ubedljiv poraz rukometaša Srbije od Francuske

Rukometaši Srbije su doživeli i drugi poraz u grupi 1 Evropskog prvenstva u Hrvatskoj. Svetski šampion Francuska je zadržala oreol nepobedivosti i slavila je sa 39:30 (19:12).

Tako su izabranici Jovice Cvetkovića ostali bez bodova u drugoj fazi kontinentalnog šampionata, dok se Francuska učvrstila na prvom mestu i u poslednjem kolu će se za prvo mesto boriti sa Hrvatskom.

"Olrovi" su dobro ušli u meč, uspeli su da pariraju protivniku u prvih 15 minuta, ali se nakon toga igra naših momaka bukvalno raspala. Viđeno je mnogo grešaka, propusta u odbrani, što su "petlovi" nemilosrdno kažnjavali.

Do poluvremena su već stekli plus sedam (19:12), da bi u nastavku dostigli i dvocifrenu razliku i zasluženo su slavili.

Selektor Jovica Cvetković posebno je bio ljut na igru u odbrani, nisu se naši momci vraćali i primili su čak 39 golova. Kako su naši momci još posle poraza od Norveške ostali bez palsmana u polufinale, ostalo je još da odigraju meč poslednjeg kola protiv Belorusije (sreda, 16 sati), koja neće imati rezultatskog značaja.

Piše: Jelena Medić
Foto naslovna: AP/Tanjug