Đoković 12. put bolji od Raonića za 12. četvrtfinale u Melburnu

Novak Đoković je “preživio” još jedan težak meč i veliki izazov u Melburnu.

Dva dana nakon povrede u meču sa Tejlorom Fricom i sa jednim treningom pred osminu finala, uspio je da nadvisi Miloša Raonića i plasira se među osam najboljih – 3:1 (7:6, 4:6, 6:1, 6:4), 12. put u karijeri na Australijan openu.

Đokovića u četvrfinalu čeka duel sa Aleksandrom Zverevom.

I kada je maksimalno spreman, ne samo on, već i svi igrači na ATP turu, Raonić je rival protiv koga je teško igrati.

Tako je bilo i danas. Kanađanin je servisom dominirao, ali je Đoković uspijevao da ga “pritisne”, kad god ne odservira maksimalno.

I to je, ponovo, bilo dovoljno za pobjedu – 12. zaredom u međusobnim duelima, 300. na Grend slem turnirima.

Đoković je, uz to, bio veoma siguran na servisu, imao je mnogo bolje procente i ubačenih servisa i osvojenih poena, kao i manje neiznuđenih grešaka.

Nakon izjednačenog prvog seta, u kome nije bilo brejka, a koji je srpski teniser dobio u taj-brejku, Raonić je nagovijestio da bi mogao da napravi iznenađenje, osvojivši drugi set 6:4.

Međutim, treći set je pokazao na čijoj je strani kvalitet, a u četvrtom, nakon nekoliko propuštenih šansi, Đoković je odlučujući brejk napravio u devetom gemu – poveo 5:4, a zatim i odbranio servis da stavi tačku na meč.

Izvor: vijesti.me