Odbojkaši Srbije se naljutili i oduvali Holandiju! Sledeća prepreka na putu za Tokio - Bugarska!

Nakon lošeg starta kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre i poraza od Francuske Francuske (25:21, 25:21, 25:22), reprezentacija Srbije i dalje drži stvar u svojim rukama pošto je ubedljivo savladala Holandiju u tri seta - 25:18, 25:18, 25:17.

Srbija će u sredu igrati meč odluke protiv reprezentacije Bugarske u 14.30 sati. Dve prvoplasirane ekipe obezbediće plasman u narednu fazu, a samo pobednik turnira obezbediće vizu za Tokio.

Odličnom igrom u prvom setu Srbija je zasluženo stigla do prednosti. Bilo je u njemu svega. I as servisa i odličnih blokova, ali i sjajnih smečeva naših korektora. Dominirao je Uroš Kovačević, a bilo je jasno da, ukoliko nastave istim tempom, rival neće imati nikakve šanse.

To je i bio slučaj. Posle prvo seta koji je završen rezultatom 25:18, drugi je bio identičan. Holandija je imala želju da se nadigrava, ali ona im nije bila dovoljna. Posle dva seta, Srbija je tako stigla na korak od pobede koju su potvrdili u trećem setu koji je završen rezultatom 25:17.

Uoči meča:

Slobodan Kovač, selektor reprezentacije Srbije, nakon poraza od Francuske priznao je da je protivnik zasluženo pobedio i najavio je bolju igru svojih igrača.

- Trudićemo se da pobedimo druge dve utakmice da Francuzi možda ne bi igrali neke igrice na kraju jer im ova pobeda to dozvoljava. Nije prvi put da smo u teškoj situaciji. Probaćemo da se još bolje borimo, istakao je Slobodan Kovač.

Foto naslovna: novosti.rs
Izbor: sport.blic.rs