Novo zlato za srpske basketaše

Košarkaška reprezentacija Srbije u basketu 3x3 osvojila je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Bukureštu pošto je u finalnom meču savladala ekipu Letonije 19:18. Za najboljeg igrača turnira proglašen je Dušan Domović Bulut.

Reprezentacija Srbije u basketu 3x3 prvi put postala je prvak Evrope, pošto je u finalu prvenstva u Bukureštu pobedila Letoniju 19:18.

Reprezentacija Srbije je odlično počela finalne i zahvaljujući poenima zvanično najboljeg basketaša sveta Dušana Domovića Buluta povela je sa 12:8, ali su branioci titule uspeli da se vrate i da smanje na 13:12.

Odgovornost je ponovo preuzeo Bulut, koji je sa četiri poena povećao naše vođstvo na 17:12, ali ni to nije bio kraj.

Letonci su 43 sekunde pre kraja izjednačili na 18:18, da bi Đorđe Majstorović pogodio za 19:18. Letonija je imala poslednji napad i šansu da odbrani titulu, ali je Niezis promašio šut za dva poena.

Na putu do kontinentalnog prvaka savladali su Rusiju (21:13), Mađarsku (19:10), Španiju (20:15) i Bosnu i Hercegovinu (20:10).

Laskava titula najboljeg igrača turnira otišla je u ruke maestralnog Dušana Domovića Buluta, jednog od najboljih basketaša sveta!

U meču za treće mesto Slovenija je savladala Rusiju 21:15.