Novak rutinski protiv Imbera, za polufinale Vimbldona sa Gofenom

Đoković – Imber 3:0 (6:3, 6:2, 6:3). Prvi teniser sveta Novak Đoković rutinskom pobedom u tri seta nad Francuzom Igom Imberom plasirao se u četvrtfinale Vimbldona. Protivnik našeg tenisera u borbi za polufinale trurnira biće David Gofen.

Najbolji teniser sveta rutinski je stigao do pobede u prvom međusobnom duelu protiv Francuza za svega sat i 44 minuta igre.

Duel protiv Umbera Novak je dobio za manje od dva sata bez previše napora, jer mladi francuski teniser ni u jednom trenutku nije predstavljao pretnju.

Prvi igrač sveta je odigrao sa pola snage, onoliko koliko mu je bilo potrebno da ostvari maksimalnu pobedu. U tri seta izborio je devet brejk šansi, a iskoristio je pet - po dve u drugom i trećem i jednu u prvom setu.

S druge strane, Imber nije imao nijednu priliku da Đokoviću oduzme servis. Impresivan je podatak da je srpski teniser u svojih 13 servis gemova izgubio samo 14 poena.

Francuski teniser je koliko-toliko pratio Novaka u broju direktno osvejenih poena, koji je imao pet manje, ali je napravio 34 neiznuđene greške, 20 više od Đokovića.

Vredi istaći i podatak da je Novak na drugi servis osvojio čak 80 odsto poena, što je prava retkost, pogotovo u završnicama ovako velikih turnira.

Sledeća prepreka na putu do pete titule u Londonu biće mu iskusni Belgijanac David Gofen, koji je prethodno u četiri seta savladao Španca Fernanda Verdaska.

Đoković u međusobnom skoru protiv Gofana vodi 5:1.

Vimbldon se igra za ukupni nagradni fond od 38 miliona funti.

Izvo: rts.rs