Novak Đoković – Novi-stari kralj Sinsinatija

Srpski teniser Novak Đoković osvojio je Sinsinati Masters pobedom nad Milošem Raonićem sa 2:1 u setovima (1:6, 6:3, 6:4). Najbolji igrač na svetu je stigao do 35. Mastersa u karijeri čime se izjednačio sa Rafaelom Nadalom. Ovo mu je i druga titula na ovom turniru, što znači da je Novak duplirao tzv. Zlatni Masters. To znači da je svaki Masters osvojio bar po dva puta.

Ovo je bila 11. pobeda Đokovića nad Raonićem u isto toliko mečeva. Neverovatno lako Kanađanin je stigao do vođstva od 1:0 u setovima. Posle rutinskog prvog gema na svom servisu, Raonić je pripretio odmah na protivnikovom i propustio jednu brejk šansu. Ponovo je sigurno servirao u svom gemu, da bi u 4. uspeo da se ispravi, dođe do dve brejk lopte i iskoristi prvu. Rutinski ga je potvrdio u narednom gemu, da bi u 6. stigao do novog, koji mu je praktično i doneo prednost protiv Đokovića posle samo pola sata igre.

Srpski igrač je imao u nekoliko navrata bolne grimase, verovatno zbog neprijatnosti u predelu vrata. Imao je dosta neiznuđenih, ali i četiri duple greške, dok prvi servis nije funkcionisao (48%). Sa druge strane, Raonić je imao mnogo bolje procente, imao tri asa, te se nije suočavao sa brejk loptama.

Đoković je u drugom setu delovao mnogo sigurnije. Početak ovog dela igre nije bio naročito uzbudljiv, sve do šestog gema, kada je Novak stigao do prve brejk lopte posle čak sat vremena igre. Odmah ju je iskoristio i napravio veliki korak ka izjednačenju u setovima. Do toga je i došao i to bez većih problema posle 43 minuta izjednačio rezultat i uveo duel u treći odlučujući set. Nije Novak naročito povećao procente ni u drugom setu, ali je pravovremeni brejk bio krucijalan da ovaj deo igre pripadne njemu.

Raonić je u treći set ušao vrlo dobro, baš kao i u prvi i već u drugom gemu stigao do brejka. Usledio je ekspresan odgovor Đokovića, koji je prvo ribrejkovao rivala bez izgubljenog poena, potom rutinski servirao, a zatim još jedanput oduzeo servis Kanađaninu. Od toga Raonić nije mogao da se oporavi. Bio je blizu u desetom gemu, kada je Novak servirao za meč, stigao do šanse za brejk, ali je njegov forhend završio u dnu mreže. Usledila su još dva poena srpskog šampiona, kojima je stigao do druge titule u Sinsinatiju u karijeri.

Pred Novakom su sada izazovi na US openu, a prvi meč će igrati u noći između ponedeljka i utorka, kada će se sastati sa Damirom Džumhurom.

Izvor: b92.net