Novak je moćna zver - Đoković uništio Zvereva za polufinale Rolan Garosa

Najbolji teniser sveta će u polufinalu igrati protiv Dominika Tima.

Novak Đoković je savladao Aleksandera Zvereva sa 3:0 (7:5, 6:2, 6:2) u četvrtfinalu Rolan Garosa i obezbedio je plasman u polufinale, gde ga čeka Dominik Tim koji je bio bolji od Karena Kačanova sa 3:0. Novak se sa Timom sastaje već u petak, pošto su četvrtfinalni parovi pomereni sa srede za četvrtak zbog kiše.

Novak je prvi set dobio posle preokreta, jer je uspeo da se izvuče iz neugodne pozicije, kada je Zverev servirao za set. U drugom bio dominantan od starta, rano je napravio brejk, a zatim je čuvao tu prednost do kraja bez većih problema, kada mu je Zverev na kraju i poklonio set sa tri vezane dvostruke servis greške.

Đoković je bio sigurniji i u trećem setu, gde je sredinom seta došao do brejka, koji je i sačuvao, iako je Zverev u jednom momentu došao do dve brejk šanse, kojima je mogao da zakomplikuje set.

Novak je nervozno počeo prvi set, dok je Zverev od starta krenuo agresivno. Snažno je udarao loptice, terao je Novaka na defanzivu, pa se najbolji teniser sveta suočio sa tri brejk lopte u uvodnih nekoliko gemova. Ipak, uspeo je da odbije napad Zvereva, a onda pri rezultatu 4:3 za njega, napravio potez kakav Rolan Garos ne pamti.

Ispravio je grešku linijskog, a zatim i glavnog sudije, i to dok je Zverev besneo, i pokazao neverovatan fer plej i zaslužio ovacije na Filip Šatrijeu.

Nakon toga je Zverev uz nekoliko dobrih servisa došao do 4:4, a onda došao i do brejka! Delovalo je da je na pragu prvog seta i da je Đoković uzdrman, a onda smo videli fenomenalno izdanje Đokovića u završnici.

U drugom je Novak počeo dominantno, na startu je osvojio gem bez izgubljenog poena, a zatim odmah napravio brejk. Osigurao ga je novim gemom bez izgubljenog poena, a u narednom je imao brejk loptu da dvostrukim brejkom dođe do velike prednosti.

Zverev je uspeo da se izvuče, iako je bio "na konopcima" i to bukvalno, kada je Novak odigrao maestralan drop-šot posle kojeg je njegov rival pao na zemlju pored mreže, nakon što nije uspeo da stigne lopticu.

Novak je početkom trećeg seta imao blagu nervozu, kada je razbio reket zbog nekoliko grešaka u situaciji kada je Zverev bio na konopcima. Ipak, sredinom seta je napravio ključni brejk, zatim je odbranio nalet Zvereva, koji je imao dve brejk šanse u sledećem i tu je već sve bilo jasno.

Izvor:  Telegraf.rs