Ništa od finala Pariza: Đoković - Nadal

Đoković slomio otpor Dimitrova za finale Pariza

Novak Đoković plasirao se u finale Mastersa u Parizu pobjedom u dva seta protiv Grigora Dimitrova – 7:6 (5), 6:4.

Bila je to jubilarna deseta pobjeda Srbina protiv najboljeg bugarskog igrača svih vremena, koji je Đokovića pobijedio samo jednom, na Mastersu u Madridu 2013. godine. Rival, još uvijek prvom teniseru svijeta, u finalu biće pobjednik duela Rafaela Nadala i Denisa Šapovalova.

Prvi set nije obilježila neka spektakularna igra dvojice tenisera, ali je neizvijesnost oko njegovog ishoda bila maksimalna. Đoković i Dimitrov su držali svoj servis, nedozvoljavajući rivalu nijednu brejk loptu. Možda je Srbin imao malo problema u sedmom gemu, bilo je 15:30 i jedan dug poen nakon toga, ali se i iz te situacije uspješno izvukao.

Što se taj brejka tiče, Novak je prvi stekao prednost mini brejka, ali je Bugarin odmah uzvratio. Dvostruka servis greška srpskog tenisera donijela je Dimitrovu prednost od 5:3, a kod 5:4 imao je dva servisa za osvajanje prvog seta. Tada je odigran najvažniji poen u setu, trajao je više od 30 udaraca, a Bugarin je pogriješio kod jednog dosta lakog drajv voleja, izbacivši lopticu u aut. Od te greške nije se oporavio, pa su i naredna dva poena pripala Đokoviću koji je poveo sa 1:0, poslije skoro sat vremena igre.

Nije se mnogo toga promijenilo ni u drugom setu, prva četiri gema dobili su serveri, a onda se Đokoviću ukazala šansa, koju on nije ispustio. Imao je srpski teniser dvije vezane brejk lopte, prvu je Dimitrov spasio servis vinerom, ali ne i drugu, posle koje je viđen prvi i jedini brejk na meču.

Do okončanja duela ponovo su gemove dobijali teniseri koji su servirali, bez neke veće drame, pa je pobjeda pripala Đokoviću koji je iskoristio prvu meč loptu nakon 98 minuta igre.

Nadal se predao Šapovalovu! Kanađanin na Đokovića u finalu Pariza

Nećemo gledati dugo očekivano finale Rafael Nadal - Novak Đoković na mastersu u Parizu! Španac je bez borbe predao meč Kanađaninu Denisu Šapovalovu.

Na Tviteru ATP-a objavljena je informacija da se Nadal bez borbe predao mladom Kanađaninu.

Izvor: blic.sport.rs