Nebeski skok Miletića odveo Partizan u Ligu Evrope!

Fudbaleri Partizana plasirali su se u grupnu fazu Lige Evrope, pošto su u revanš meču protiv Moldea odigrali 1:1.

Crno-beli su ukupnim rezultatom 3:2 prošli u narednu rundu, a heroj kluba iz Humske je Nemanja R. Miletić, koji je u 80. minutu pogodio za izjednačenje u Norveškoj.

Tošić je centrirao iz kornera, Miletić je sjajno skočio, još bolje šutirao i savladao Graninksa. Do kraja meča nije bilo golova i Partizan se plasirao u grupnu fazu.

Izabranici Sava Miloševića igraće u Ligi Evrope, nakon što prethodne sezone nisu uspeli da se nađu u drugom po rangu evropskom klupskom fudbalskom takmičenju.

Žreb je na programu u Nionu u petak od 13 časova.

Crno-beli su dobro otvorili utakmicu, bili su bolji rival od Norvežana, kojima kao da nije bio potreban gol u prvom poluvremenu. Molde nije stvorio nijednu dobru šansu, što je velika zasluga odbrane Partizana.

Ekipa iz Humske imala je dva-tri dobra pokušaja, ali je golman Graninks bio odličan u provom periodu igre. Na pauzu se otišlo bez golova.

Na startu drugog poluvremena Molde je zaigrao mnogo bolje. Bili su konkretniji, a Partizan se povukao i čekao je kontranapade. To nije obećavalo i domaći fudbaleri su u 72. minutu stigli do vođstva.

Asano je igrao nepotrebno rukom na oko 20 metara od gola i usledio je slobodan udarac. Lopta je prilikom centaršuta zakačila nekoga u živom zidu, promenila pravac i pala tačno na stopalo Džejmsu.

Bio je ovo šok za Partizan, pošto je Molde imao rezultat za Ligu Evrope. Međutim, nisu se dugo radovali domaćini. Tošić je u 80. minutu centrirao iz kornera, a Miletić je nebeskim skokom pogodio za 1:1.

Do kraja nije bilo golova i Partizan se plasirao u grupnu fazu Lige Evrope.