NBA - Lakersi poveli 2-0 protiv Miami Heata (Video)

LA Lakersi poveli su 2-0 u seriji nakon što su sinoć u drugoj utakmici NBA finala, koje se igra u Orlandu, sa 124-114 svladali Miami Heat. Lakersi su rano preuzeli kontrolu nad igrom zabivši devet trica u prve dvije četvrtine za vodstvo od 14 koševa na poluvremenu, dok se Miami borio nadoknaditi neigranje svojih dvojice ključnih igrača Gorana Dragića i Bama Adebayoa koji su u prvoj utakmici ozlijeđeni.

Ta je prednost u trećoj četvrtini narasla na 18 koševa, ali Heat se nije predavao. Trica Olynyka i dva slobodna bacanja Herroa 48.8 sekundi prije kraja treće četvtine smanjila je razliku na 100-91 prije nego je Rondo tricom opet povećao prednost Lakersa na dvije znamenke.

Na početku zadnje četvrtine Lakersi vode 103-93, a Miami nije uspio smanjiti zaostatak na manje od devet koševa do kraja iako je imao nekoliko prilika za to.

LeBron James, koji s Lakersima lovi svoj četvrti naslov NBA prvaka, sinoć je zabio 33 koša i dodao devet skokova i isto toliko asistencija , dok je Anthony Davis ubacio 32 koša uz 14 skokova. Rajon Rondo je dodao 16 košev i deset asistencija, a Kentavious Caldwell-Pope i Kyle Kuzma svaki po 11 koševa.

Kod Heata je najbolji bio Jimmy Butler sa 25 ubačaja i 13 asistencija.  Kelly Olynyk je upisao 24 poena i devet skokova, a dvadesetogodišnji Tyler Herro, koji je zamijenio Magica Johnsona kao najmlađi igrač u finalu, utakmicu je završio sa 17 koševa.

Treća se utakmica igra u nedjelju.

NBA finale LA Lakers - Miami Heat 124-114 (LA Lakers vode 2-0 u seriji na četiri pobjede)

Izvor: hina.hr/vijesti.ba