Nadal poslije drame osvojio Abu Dabi

Rafael Nadal osvojio je egzibiciju "Mubadala svjetski teniski šampionat" u Abu Dabiju.

On je u finalu savladao Grka Stefanosa Cicipasa poslije velike borbe sa 2:1 (6:7, 7:5, 7:6).

Biku sa Majorke je bilo potrebno više od tri sata igre da preokrene rezultat protiv sjajnog Cicipasa.

Grčki teniser je bio ravnopravan protivnik, a prvi set uspio je da dobije poslije taj-brejka.

U drugom setu, prvi igrač na svijetu zaigrao je mnogo bolje. Jedini brejk viđen je u posljednjem gemu pred taj-brejk, pa je Nadal uspio da sa psihološkom prednošću uđe u treći odlučujući set.

Velika drama obilježila je i posljednji period igre, koji je riješen tek poslije taj-brejka i sat i 10 minuta igre.

Nadal je sa dva mini brejka, na početku i kraju odlučujućeg gema, uspio da stigne do trijumfa i titule na egzibiciji u Abu Dabiju.