Ministar finansija, predsjednik UO i direktor? Umjesto na čelu UIO Srpske Zoran Tegeltija na čelu UIO BiH? (Video)
Ministar finansija i trezora BiH Zoran Tegeltija (SNSD) juče je na sjednici Savjeta ministara imenovan za direktora Uprave za indirektno oporezivanje BiH (UIO), saznaje Klix.ba.
Podjetimo da je Tegeltija na obavljenom intervjuu za direktora UIO BiH dobio čistu desetku.
Podsjetimo da je ranije Milorad Dodik, predsjednik Republike Srpske i SNSD-a najavio da će Tegeltija biti na čelu UIO BiH.
Iz SDP-a su se bunili, ali su očito prepustili tu funkciju SNSD-u.
Tegeltija će podnijeti ostavku na mjesto ministra finansija, a kako se ranije tvrdilo na to mjesto treba doći neko od kadrova SNSD-a iz Istočnog Sarajeva.
Foto naslovna: N1/bljesak.info
Video: BN TV Info
Izvor: Klix.ba/rtvbn.com
ŠEF STRANKE I POTPREDSJEDNICI NA SVOJIM MJESTIMA: Izvršni komitet SNSD-a o novom ministru...
(...) finansija i trezora BiH.

U Banjaluci je u toku sjednica Izvršnog komiteta SNSD-a, na kojoj bi trebalo da bude predložen novi ministar finansija i trezora Bosne i Hercegovine.
Sjednici prisustvuju predsjednik SNSD-a Milorad Dodik i potpredsjednici Željka Cvijanović, Radovan Višković, Nebojša Radmanović i Nikola Špirić.
Prisutni su i generalni sekretar stranke Luka Petrović, članovi Predsjedništva stranke Zoran Tegeltija i Zora Vidović, kao i članovi Izvršnog komiteta.
Članovi Izvršnog komiteta na sjednici bi trebalo da predlože ministra finansija i trezora BiH nakon što je Zoran Tegeltija imenovan za direktora Uprave za inidirektno oporezivanje BiH.
Tegeltija će novu dužnost preuzeti 15. juna, prenosi Srna.
Novi ministar imenuje se u Predstavničkom domu nakon što ga predloži predsjedavajuća Savjeta ministara BiH, a prijedlog joj dostavlja politička partija kojoj je pripala ta pozicija, u ovom slučaju to je SNSD.
Foto naslovna: SRNA
Izvor: SRNA/slobodna-bosna.ba
Pratite portal Infomedia Balkan i na društvenim mrežama: Fejsbuk i Tviter


