Liga šampiona - Poraz hrabrog Ajaksa - Totenhem nokautirao Borusiju

Real Madrid i Totenhem su blizu plasmana u četvrtfinale Lige šampiona. Španci su na gostovanju savladali borbeni Ajaks sa 2:1, dok je londonski klub u finišu nokautirao Borusiju Dortmund 3:0.

Ajaks ima dugo da žali za propuštenim šansama u prvom dijelu. Prvo je u 25. minutu Dušan Tadić nakon odličnog dodavanja Šenea pogodio stativu. Devet minuta kasnije Zijeh je imao stopostotnu šansu.  Dobio je loptu potpuno sam u šesneastercu i pucao pravo u golmana Reala.

U 41. minuti poništen je gol Nikolasa Taljafika i to uz VAR tehnologiju. Defanzivac Ajaksa se najbolje snašao u šesnaestercu i zatresao mrežu, ali je na asistenciju iz VAR sobe sudija Damir Skomina poništio gol zbog nedozvoljene pozicije Dušana Tadića.

Kazna za promašaje je došla u 60.minutu. Vinisijus je pokazao dio svog talenta, sjajno je pobjegao čuvarima i asistirao Benzemi koji je pogodio za vođstvo. Karim Benzema je nastavio svoj teror u duelima sa Ajaksom. Naime, na šest mečeva Francuz je direktno učestvovao u čak 8 golova Reala (4 je postigao i 4 puta bio asistent). Bio je ovo 60. gol napadača u Ligi šampiona. Vinisijus je na drugoj strani najmlađi asistent za Real sa 18 godina, 7 mjeseci.

Ajaks nije pao u igri, nastavio je sa pritiskom i to mu se isplatilo u 77.minutu. Neres je uposlio Zijeha koji je pogodio za 1:1.

U finišu sjajan napad Reala za novo vođstvo. Karvahal je probio po desnoj stranu, poslao sjajnu loptu u šesnaesterac, a na pravom mjestu je bio Marko Asensio koji je poslao loptu u mrežu. U sudijskoj nadoknadi Dolberg je imao sjajnu priliku i u posljednjem trenutku je intervenisao Tibo Kurtoa.

Sličan meč sa puno šansi je viđen i u Londonu, gdje je domaći tim na kraju stekao veliku prednost za revanš u Dortmundu.

Prvo je opasnije zaprijetio Lukas u 7. minutu kada je poslao loptu pored desne stative. Gosti su zatim imali svoju šansu u 35.minutu i tada je sjajno intervenisao Ugo Loris, golman engleskog tima.

Totenhem je poveo u prvom napadu u drugom dijelu. Vertongen je uposlio Sona koji je odličnim udarcem poslao loptu u mrežu. Zanimljivo ovo je bio već 9 gol koji je Južnokorejac postigao protiv Borusije, jer je ranije pogađao u dresu Bajera i Hamburga.

Domaći su do 2:0 došli u 83. minutu. Vertongen je nakon asistencije uspio da se i upiše u strijelce. Novi šok za goste četiri minuta kasnije. Ljorente je bio najviši u skoku i pogodio je za 3:0, a Vertongen je upisao drugu asistenciju.