Liga prvaka - Haaland s dva pogotka srušio PSG u Dortmundu - Atletiko srušio Liverpul

Ekipa Borussije Dortmund upisala je pobjedu protiv PSG-a u prvom meču osmine finala Lige prvaka na svom terenu rezultatom 2:1.

PSG je loše igrao u prvom poluvremenu, ali je imao prvu priliku preko Neymara kada je Brazilac u 10. minuti šutirao iz slobodnog udarca, no lopta je otišla pored gola. Četiri minute nakon toga Sancho je imao veliku šansu, ali je bio sebičan i šutirao je u pored gola iz odlične situacije.

Borussia je do kraja prvog poluvremena imala još nekoliko prilika, prije svega preko Sancha koji je bio najopasniji njihov igrač u prvom poluvremenu, no Navas se u više navrata istakao na golu PSG-a i spasio je svoj tim.

U drugom poluvremenu obje ekipe su nastavile igrati oprezno, a onda se meč otvorio u 68. minuti. Nakon lijepe akcije Borussije lopta se odbila do Haalanda koji je stigao prije Navasa i pogodio za vodstvo svog tima, no samo sedam minuta nakon toga Neymar je uzvratio i nakon asistencije Mbappea pogodio za 1:1.

Slavlje gostujućih igrača trajalo je samo jednu minutu, a onda Haaland postiže svoj drugi gol, ovaj put fantastičnim šutem sa nekih 17-18 metara ostavivši Navasa nemoćnim na golu PSG-a, postigavši svoj 10. gol u Ligi prvaka ove godine.

Gosti su nakon toga krenuli do drugi gol, no Borussia se dobro branila, a najbolju priliku imao je Neyar u 80. minuti kada je pogodio stativu.

Revanš meč u Francuskoj između PSG-a i Borussije Dortmund se igra 11. marta.

Atletico savladao neprepoznatljivi Liverpool za prednost uoči revanša u Engleskoj

Nogometaši Atletica pobijedili su na Wanda Metropolitano stadionu u Madridu u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka ekipu Liverpoola rezultatom 1:0 te su tako stekli solidnu prednost pred revanš u Engleskoj.

Odlično je krenulo po domaću ekipu jer su već u četvrtoj minuti došli u vodstvo. Nakon velike gužve poslije izvedenog kornera najbolje se snašao Saul koji je nekako pronašao put do mreže i zabio za vodstvo Atletica. Sudija Szymon Marciniak je ovaj gol provjeravao VAR tehnologijom zbog navodnog ofsajda.

Liverpool je nakon primljenog gola preuzeo kontrolu igre, ali je i dalje bio opasniji Atletico pa je Alisson krajnjim naporom odbranio udarac Morate. Već u narednom napadu poništen je gol Salahu zbog ofsajda.

Do kraja poluvremena Liverpool je imao još jednu šansu preko Salaha, ali je bio izblokiran u posljednji tren pa se na odmor otišlo s rezultatom 1:0.

U nastavku još veća inicijativa Redsa, ali su napadi uglavnom bili jalovi i bez učinka. U dva navrata su bili jako blizu pogotka.

Prvo je Salah ispratio savršen centaršut u 53. minuti, ali je nakon njegovog udarca glavom lopta otišla malo pored stative. Potom je Henderson iz dobre pozicije u 73. minuti šutirao također pored gola. Do kraja meča nije bilo promjena pa je Atletico slavio veliku pobjedu.

Revanš meč u Engleskoj između Liverpoola i Atletica igra se 11. marta.

Izvor: klix.ba