Kvalifikacije za Ligu Šampiona - Borjan odveo Zvezdu u plej-of!

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona!

Crveno-beli su eliminisali danski Kopenhagen 7:6 na penale u III kolu kvalifikacija, a heroj je bio Milan Borjan!

Posle 120 minuta igre bilo je 1:1, da bi nakon serije promašaja u dramatičnoj penal seriji, Borjan odbranio šut Vinda u 11. seriji za slavlje crveno-belih.

Zvezda je povela preko Ričmonda Boaćija u 17. minutu, da bi Dame Ndoje izjednačio u 45. Zvezda ostaje sa desetoricom na terenu u 54. nakon drugog žutog za Nemanju Milunovića.

Crveno-beli su oslabljeni na severu jer zbog povreda Milojević ne može da računa na El Fardua Bena i Milana Pavkova.

Milojević je meč počeo u skoro identičnoj postavi kao u Beogradu, osim što je umesto povređenog Pavkova napad predvodio Ričmond Boaći.

Nije mnogo menjao ni njegov kolega s druge strane Stale Solbane, u odnosu na postavu sa "Rajka Mitića", promenio je samo levog beka, umesto Brajana Ovijeda starter je Pjer Bengtson.

U utorak je u Kopenhagenu ceo dan padala kiša, a dva sata pre početka meča temperatura je bila samo 15 stepeni Celzijusa.

Pobednik ovog dvomeča će u plej-ofu za plasman u grupnu fazu Lige šampiona igrati sa švajcarskim Jang Bojsom.

Poraženi tim će igrati plej-of za mesto u Ligi Evrope sa boljim iz dvomeča između HJK Helsinkija i Rige. U prvom meču u Letoniji bilo je 1:1.

Kopenhagen – Zvezda 6:7!