Košarkaški klasik u polufinalnoj seriji ABA lige - Partizan izborio -majstoricu- (Video)

Partizan – Crvena zvezda 70:67 (34:27). Košarkaši Partizana izjednačili su u polufinalnoj seriji ABA lige na 1:1, pošto su kao domaćini savladali Crvenu zvezdu. U vrlo neizvesnom susretu, presudili poeni Markusa Pejdža u finišu meča. Treći meč u seriji, koji će odlučiti ko će u finale, igra se naredne subote, a domaćin je Crvena zvezda.

Košarkaši Partizana i Crvene zvezde odlučiće u trećem duelu ko će u finale ABA lige, pošto su crno-beli kao domaćini slavili trijumf 70:67 i anulirali prednost Zvezde iz prvog meča.

Kao i što se očekivalo, još jednom smo gledali ravnopravan i izjednačen meč, u kojem su presudile greške u finišu.

Partizan je vodio tokom većeg dela susreta, Zvezda stigla do preokreta, da bi u finišu duela igrači Partizana bili koncentrisaniji i precizniji, pa su došli do zaslužene pobede.

Prva četvrtina delovala je dosta stegnuta, igrači obe ekipe nisu mogli ništa da pogode, a Partizan je posle deset minuta imao prednost 13:9.

Crno-beli su do poluvremena stekli i sedam poena prednosti, da bi Zvezda predvođena Stratosom Perperogluom do kraja treće četvrtine dovela meč u egal.

U poslednjoj deonici nijedna od ekipa nije uspela da napravi osetljiviju prednost, na minut i po pre kraja susreta Partizan je vodipo "pola koša".

Majk Cirbes se u tim momentima nalauio u centru pažnje, prvo ga je na zakucavanju izblokirao plej Partizana Renfro, da bi već u sledećem napadu nemački centar izgubio loptu.

Do tada nevidiljvi Markus Pejdž pogodio je veliku trojku za crno-bele, na drugoj strani uzvratio Bili Beron, da bi Pejdž na četiri sekunde do kraja doneo novu prednost crno-belima.

Imala je Zvezda priliku da trojkom stigne do produžetka, ali je Davidovac bio neprecizan u poslednjim trenucima duela u dvorani "Aleksandar Nikolić".

Najefikasniji na meču bio je Vanja Marinković sa 18 poena, dok je na drugoj strani Perperoglu postigao 16.

Treba istaći da u timu Zvezde nije bilo Džoa Reglanda, dok je Partizan predvodio Novica Veličković, iako se povredio u prvom duelu.

Treći, odlučujući duel za plasman u finale ABA lige na programu je u naredne subote, a domaćin će biti Crvena zvezda.