Jokić uništio Dončića - Radio šta je hteo - U poslednjem napadu - bum! (Video)

Nikola je odigrao brutalno drugo poluvreme.

Nikola Jokić je sinoć sam doneo pobedu Denver Nagetsima u derbiju zapada protiv Dalas Maveriksa - 107:106, i to pošto je "prespavao" prvo poluvreme, i uključio se u drugom, kad se lomio rezultat.

Srbin je dao odlučujuće poene na utakmici, a meč je završio sa 33 poena (šut 12-20 iz igre, 4-6 za tri poena i 5-8 sa linije slobodnih bacanja), 6 skokova i 7 asistencija, ovo sve za samo 31 minut na terenu.

Pored Jokića, u Denveru su raspoloženi za igru bili samo Džerami Grant sa 15 i Džamal Marej sa 14 poena, a u timu Dalasa najbolji je bio Luka Dončić, sa 27 poena, 9 skokova i 10 asistencija. Njemu su pomagali Dvajt Pauel sa 16, Tim Hardavej sa 15 i Set Kari sa 14 poena.

Treći Srbin na ovoj utakmici, Boban Marjanović, nije ulazio u igru.

Jokić je čak 26 od svojih 33 poena ubacio u drugom poluvremenu, a pobedonosni koš, kojim je postavljen konačan rezultat, desio se na 7,9 sekundi pre kraja.

Nikola je dobio loptu na 5 metara od koša, a onda ju je jednostavno "uneo" u obruč, zajedno sa Dorijanom Fini-Smitom koji je bezuspešno pokušao da sačuva 130 kilograma Somborca.

Naš reprezentativac je, inače, prve poene postigao tek na 4 i po minuta do kraja prvog poluvremena, ali onda je jednostavno "podivljao" u drugom i tu više ništa niko nije mogao da učini.

Dalas je imao šansu da pobedi u poslednjim sekundama utakmice, ali je dobra odbrana na Dončiću, a zatim i pogrešan pas Fini-Smita označio kraj nadanja "teladi".

Denver sledeću utakmicu igra kod kuće, protiv Klivlenda.