Jokić nezaustavljiv – rekord sezone i demonstracija sile nad Šarlotom (Video)

Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su Šarlot Hornetse na domaćem parketu rezultatom 123:110.

Denver je ubeležio 26 pobedu u 37. ovosezonskom meču i zadržao svoju poziciju na samom vrhu zapadne konferencije.

Još jedanput se istakao srpski centar Nikola Jokić, koji je zabeležio novu briljantnu partiju. Nikola je meč završio sa 39 (16/29 iz igre) poena, 12 skokova (osam u napadu), šest asistencija, tri ukradene lopte i jednom blokadom.

Denver i Šarlot su raspoloženo ušli u duel, a nešto bolje su se pokazali Nagetsi koji su posle prve četvrtine stekli prednost od pet poena.

Usledio je dobar odgovor Hornetsa usled jake odbrane i dobro izgrađenih napada i vođstvo za goste od 36:35 početkom drugog kvartala. Majk Maloun je tada zatražio tajm-aut, a Denver je posle istog napravio seriju od 7:0 i preuzeo kontrolu se do kraja prvog poluvremena.

Geri Heris, koji se još uvek vraća u formu, preuzeo je glavu ulogu sa klupe dok su odmarali starteri, pre svega Jokić. Heris i Lajls su odlično sarađivali što ofanzivno, što defanzivno, a Denver je uglavnom čuvao prednost od 5-7 poena tokom treće četvrtine.

Denver je čuvao visoku prednost, a Jokić, koji je izašao drugom polovinom treće deonice, se vratio na teren na nekih pet minuta do kraja meča i odmah demonstrirao silu i postigao brzopoteznih sedam poena, te "zapečatio" sudbinu Šarlota.

Jokić je pratijom protiv Šarlota postavio rekord sezone po broju poena, pošto je prethodno najviše poena postigao početkom sezone protiv Bruklin Netsa, kada je imao 37.

Pored Srbina, u Denveru su se istakli Pol Milsap sa 18 poena, oporavljeni Geri Heris sa 17 poena, šest skokova i pet asistencija, kao i Tori Kreg sa 12 poena.

Najbolji u Šarlotu bio je Kemba Voker sa 20 poena. Po 16 poena postigli su Marvin Vilijams, Malik Monk i Bizmak Bijombo, koji je imao i 12 uhvaćenih lopti.

Nagetsi svoj naredni meč igraju u noći između ponedeljka i utorka, od 2.00 po srednjeevropskom vremenu kada gostuju Hjuston Roketsima.