Evropski Partizan dominantno do pobede nad Malatijom

Fudbaleri Partizana savladali su Malatiju na svom stadionu sa 3:1 u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Kvalifikacije za Ligu Evrope, treće kolo:

Partizan – Malatija 3:1 (1:0)
(Sadik 4', Asano 67', Suma 89' – Čebake 84')

Stadion: Stadion FK Partizan

Sudija: Sergej Ivanov

SASTAVI:

Partizan: Stojković, Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević, Zdjelar, Šćekić, Stevanović, Tošić, Suma, Sadik

Malatija: Farnol, Čibake, Mina, Akbaš, Kaš, Jalsin, Bifuma, Čagiran, Čalali, Fofana, Jahović

Kontra Partizana u drugom minutu posle kornera Malatije, ali je Umar Sadik izgubio korak i propala je prilika za postizanje prvog gola.

Samo dva minuta kasnije situacija bila mnogo povoljnija po crno bele.

Miletić je dugom loptom pronašao Sejdubu Sumu koji je uspeo da navuče na sebe dva igrača Malatije i ostavi Umara Sadika potpuno samog u kaznenom prostoru, poslao mu je pas po zemlji i Sadik nije imao težak zadatak, te je samo sproveo loptu u mrežu i "parni valjak" je poveo sa 1:0.

Nastavili su fudbaleri obe ekipe da igraju veoma čvrsto, pogotovo fudbaleri Malatije koji nisu štedeli igrače Partizana, videli smo veliki broj žutih kartona i oštrih startova na obe strane, ali i nekoliko opasnih akcija.

Malatija je preko Fofane i Jahovića mogla do izjednačenja, dok su Suma i Tošić propustili po šansu za uvećavanje prednosti Partizana.

U drugom poluvremenu, novi fudbaler Partizana, japanski napadač Asano zamenio je Stevanovića, a u narednih petnaestak minuta videli smo dve stopostotne šanse, po jednu na obe strane.

Prvu nije iskoristio Sejduba Suma, koji je šutirao pravo u golmana Malatije, a drugu je propustio Giljerme koji je prebacio nebranjeni gol Partizana iz neposredne blizine.

Asano je lako ulazio u šanse, stvarao je velike probleme odbrani Malatije, ali nije uspeo da postigne gol i potom je u kaznenom prostoru bio povučen za rame, ali sudija Ivanov nije pokazao na belu tačku.

Nedugo potom na asistenciju Zdjelara, Takuma Asano izleće pred gol turskog predstavnika i ovoga puta Farnol nije imao šanse, a Humska je prosto eksplodirala pošto je Partizan poveo sa 2:0.

Imali su crno-beli inicijativu, napadali konstantno i držali Malatiju daleko od svog gola. Tako je pred kraj poluvremena Malatija krenula u kontra napad i Urošević opasan napad gostiju odbija i izbacuje loptu u korner, posle kog je turski tim ipak postigao gol preko Čebakea.

Nekih pet minuta kasnije, Asano je prošao po levom boku i pokušavši da uposli jednog od igrača Partizana u šesnaestercu pogađa u ruku strelca jedinog gola Malatije, Čebakea i sudija Ivanov se nije dvoumio, pošto je Čebake ruku držao iznad svoje glave.

Odgovornost na sebe je preuzeo Sejduba Suma i poslavši loptu u jednu stranu, a Fernola u drugu i Partizan ponovo doneo Partizanu dva gola prednosti, pošto je na semaforu pisalo 3:1.

Sve u svemu, videli smo sjajnu partiju beogradskog Partizana. Postigli su tri gola i stvorili sebi lepu prednost pred revanš u Turskoj koji će se igrati za 7 dana u Malatiji.

Izvor: b92.net