Čelsi savladao Real za englesko finale Lige šampiona

Fudbaleri Čelsija savladali su na domaćem terenu ekipu Real Madrida rezultatom 2:0 (ukupno 3:1), te su tako izborili finale Lige šampiona.

Tako će se ove godine igrati englesko finale, pošto je Mančester Siti sinoć prvi izborio mjesto u finalu najvećeg evropskog klupskog takmičenja.

Čelsi je do prvog gola došao u 28. minuti kada je loptu u mrežu Reala poslao Verner glavom, nakon što se poslije šuta Haverca odbila od prečku.

Domaća ekipa je tokom čitavog meča imala inicijativu i stvarala šanse da izbore upražnjeno mjesto u finalu. Drugi pogodak postigao je Maunt na asistenciju Pulišića u 85. minuti meča, čime je riješeno pitanje pobjednika ovog meča.

Finale Lige šampiona odigraće se 29. maja na Olimpijskom stadionu “Ataturk” u Istanbulu.

Izvor: nezavisne.com