Donedavni drugoligaš porazio Real

Cadiz je priredio apsolutnu senzaciju,u Madridu je savladao Real 1:0. Jedini gol zabio je Lozano u 16. minuti na asistenciju najpoznatijeg igrača te ekipi Alvara Negreda. Real je igrao sporo, bezidejno, osjetile su se posljedice reprezentativnih akcija. Trener Zinedine Zidane već na poluvremenu s terena je izvukao Modrića, Sergija Ramosa koji tjedan dan prije El Clasica ima problema s povredama, Isca i Lucasa Vazqueza, u 78. minuti i Kroosa. No, ništa nije moglo trgnuti njegovu momčad, pišu sportske.jutarnji.hr.

Cadiz je novi prvoligaš, koji tako dobro nije igrao još od doba čudesnog salvadorskog napadača El Magica Gonzaleza, čarobnjaka lopte čije je poteze upijao i Diego Armando Maradona i koji je u osamdesetima Cadiz učinio daleko većim nego što su njegovi standardi. Nakon 14 godna vratili su se u elitni razred i matirali prvaka na stadionu Alfredo di Stefano, na kojem nije izgubio u Primeri. Štoviše, Real cijelu proteklu sezonu u španskom prvenstvu nije poražen kao domaćin.

U prvih pola sata gosti su nadmašili sebe, mogli zabiti i više od jednog pogotka, a kasnije održali taj rezultat. U cijelom drugom dijelu Real je imao jednu pravu šansu koju nije realizirao Vinicius Junior i gredu Benzeme. Statistka kaže da je u velikim prilikama bilo 4:1 za Cadiz, iako je posjed lopte bio 74:26 posto za domaćina. Real je vidio da ne ide, ali nije mogao iz toga izaći. Sada nakon pet kola ima 10 bodova.

Izvor: radiosarajevo.ba