Dončić u poslednjoj sekundi sprečio Zvezdin preokret

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na svom parketu od ekipe Reala iz Madrida sa 82:79 u okviru 29. kola Evrolige. Naredni meč crveno-beli igraju 5. aprila u Moskvi protiv CSKA.

Madriđane su do pobede predvodili Dončić sa 24, Rejes sa 14 i Tompkins sa 11 poena.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde bili su Omić sa 25, Feldin sa 18 i Dobrić sa 12 poena.

Zvezda je veoma uspavano otvorila meč i dozvolila seriju Reala od 10:0, ali su nakon toga uspeli da pronađu napadački ritam i ostanu u utakmici. Druga četvrtina počela je sudijskim greškama koje su, uz veoma raspoloženi šut sa distance, omogućili Realu da se odmakne na dvocifrenu razliku i najvećih 11 poena prednosti.

Ipak, Zvezda je u tim momentima, uz veliku podršku navijača sa tribina, preko Omića koji je zasijao u drugoj deonici, i poena u tranziciji uspela da se približi na četiri poena zaostatka.

Nakon rezultatske klackalice u trećoj deonici, Zvezda je odigrala veoma dobru poslednju četvrtinu.

Sjajna odbrana na jednoj i laki poeni na drugoj strani doprineli su velikoj Zvezdinoj seriji nakon čega je domaćin prvi put u meču poveo, da bi potom imao i maksimalnih šest poena prednosti u jednom momentu.

Real je, očekivano, imao odgovor i, uz neiskustvo protivnika, uspeo da smanji zastatak i potom povede, predvođen odličnim Tavaresom koji je postigao sedam vezanih poena.

Ušlo se u veoma neizvesnu završnicu, Real je imao četiri poena prednosti, ali je Zvezda poenima Feldina i Omića izjednačila na šest sekundi do kraja.

Ipak sve dileme i tačku na meč stavio je Luka Dončić trojkom u poslednjoj sekundi meča.