Đokoviću servis na vrhunskom nivou – rutinski do trećeg kola Madrida

Novak Đoković lako je došao do pobede u drugom kolu Mastersa u Madridu protiv Amerikanca Tejlora Frica u dva odigrana seta.

Đoković je do pobede došao posle jednog časa i pet minuta igre, po setovima 6:4, 6:2.

Najbolji teniser sveta na stadion "Manolo Santana" je došao kako bi odirao prvi meč u Madridu, dok je Fric prethodno odigrao tri duela (Kun, Kopil, Dimitrov).

Ono što je najbolje funkcionisalo srpskom teniseru na početku meča bilo je ono što je njegovu igru krasilo ceo meč – a to je bio servis.

Fric je dobro izgledao na početku meča i bio više nego dostojan protivnik Đokoviću. Nije mogao ništa da uradi prilikom riterna, ali je u svojim servis gemovima kontrolisao ritam i uglavnom diktirao poene.

Tako je bilo sve do 3:3, kada se desio prvi pad u igri Amerikanca. Novak je "izvukao" jedan izvanredan lob i došao do prvih brejk lopti, a takav pritisak nije dobro prošao kod Tejlora, te je usledila njegova greška.

Nasuprot očekivanjima, posle 12/12 za Novaka na servis u prva tri gema, u narednom Fric je došao do brejk prilike. Imao je šansu da napadne, ali nije smeo, pa je Đoković sačekao grešku i par poena kasnije uzeo i gem.

Do kraja seta nije bilo problema za Srbina i došao je do prednosti od 1-0 u setovima.

U drugom setu otpor Frica je trajao dosta kraće nego u prvom. Novak je već u trećem gemu seta došao do brejka, a ponovo je "krivac" za tako nešto bio pad koncentracije kod Amerikanca.

Najbolji srpski sportista je nastavio da servira na neverovatno visokom nivou i tu problema nije bilo, a sve češće je uspevao da Frica šeta po terenu i da pogađa uglove, što je dodatno frustriralo protivnika.

Novakova igra na riternu je tokom meča rasla sve više i više i došla do visokog nivoa pri kraju meča, a upravo je dubokim vraćanjem servisa protivnika pravio najveće probleme i došao do drugog brejka.

Fric je uspeo da ostane u životu i odservira za 5:2, ali je sve bilo okončano još jednim lakim gemom na servisu za Đokovića nekoliko minuta kasnije.

Na kraju, Novak je osvojio čak 83 odsto poena prilikom servisa, tačnije izgubio je samo osam od ukupno 46.

Protivnik Novaka u trećem kolu će biti pobednik drugog kola u kojem se sastaju Argentinac Dijego Švarcman i bolji iz duela između Francuza Žeremija Šardija i Španca Alberta Ramosa.

Izvor: b92.net