Đoković preko Džonsona do drugog kola Sinsinatija

Novak Đoković je savladao Amerikanca Stiva Džonsona sa 2:0 po setovima 6:4, 7:6 i plasirao se u drugo kolo mastersa u Sinsinatiju. Naredni rival biće mu Francuz Adrijan Manarino.

Novak je teže nego što se očekivalo slomio otpor Amerikanca. Posle velike borbe ipak je uspeo da savlada solidnog protivnika i domogne se drugog kola turnira, gde ga očekuje Adrijan Manarino.

Ravnopravna igra u prvom setu. Nije bilo uzbuđenja do samog finiša. Prvi je zapretio Amerikanac u devetom gemu, kada nije iskoristio brejk šansu. Već u narednom gemu Novak oduzima servis protivniku, koji nije imao prilike za popravni - 6:4 u prvom setu.

Đoković je dobro krenuo u nastavku uz rani brejk poveo je sa 3:0 u drugom setu. Međutim, Amerikanac se nije predavao. Krenu je na sve ili ništa i uspeo da preokrene rezultat. Uz dva brejka, vezuje četiri gema i vodi sa 4:3. Novak uspeva da vrati brejk i ponovo preuzme kontrolu nad mečom.

Posle osvojenog servis gema na protivnikov servis osvaja prvu meč loptu. Nakon izjednačenja dolazi do druge prilike. Još tri šanse odlaze odlazi u nepovrat. Potom protivnik nije iskoristio gem loptu. Ipak Džonson uspeva da se izvuče i osvoji servis gem - 5:5.

Novak ponovo lako osvaja svoj servis, a na servis protivnika osvaja dve vezane meč lopte. Đonson uspeva da seizvuče, preokrene rezultat iosvoji gem - 6:6. Set je rešen u taj-brejku.

Teniseri su razmenili po dva mini-brejka na startu. Prvi koji je osvojio svoj servis bio je naš teniser - 3:2. Poto su teniseri razmenili po još jedan mini-brejk. Zatim naš teniser osvaja tri vezane meč lopte. Prvu na servis protivnika nije uspeo da iskoristi. Drugu koristi i stavlja tačku na ovaj meč - 7:4 u taj-brejku.