Definitivno u ovom trenutku Novak Djokovic je najbolji teniser svih vremena (Foto)

Novak Đoković je ušao u istoriju! Osvojio je šesti Vimbldon i 20. grend slem u karijeri!

U velikom finalu Vimbldona posle 216 minuta igre, pobedio je Italijana Matea Beretinija posle velike borbe u četiri seta, 6:7 (4), 6:4, 6:4, 6:3.

Tako je po broju grend slem titula stigao velike rivale Federera i Nadala i sada sva trojica imaju po 20 slemova.

Novak je uspeo da dođe i do treće uzastopne titule na londonskoj travi, trećeg grend slema u sezoni i dođe na prag osvajanja grend slema u sezoni!

Uz to, uspeo je da veže nešto što nije lako, da osvoji zaredom Rolan Garos i Vimbldon.

Kakvo je ovo dostignuće srpskog asa, teško je opisati u par rečenica, ali da je neuništiv kada igra velike mečeve, pokazalo se još jednom.

Iako je publika većinski bila na strani Italijana, kao i pre dve godine protiv Federera, izdržao je sve i stigao do veličanstvene pobede.

Meč je počeo uz dosta treme sa obe strane, nekako su i jedan i drugi imali stegnute udarce.

U početnom gemu, Novak je bio prinuđen da spašava brejk loptu, ali nije dozvolio protivniku dobar start.

U naredna dva gema bilo je dosta grešaka na obe strane, ali su uspeli da održe servis.

Konačno, u čertvrtom gemu, Đoković je došao do prve prilike za brejk, prvu je Mateo neutralisao servisom, ali nije uspeo drugu nešto kasnije, i Novak je došao do brejka, 3:1.

Potvrdio ga je lagano, za 4:1, a onda je imao i 5:2 i priliku da u narednom maratonskom gemu reši set, na servis protivnika, ali to nije uspeo.

Novak je servirao za set na 5:3, ali je popustio, Italijan je uspeo da iskoristi drugu brejk loptu i smanji na 5:4, a potom izjednači na 5:5.

Logično je bilo da rasplet seta vidimo u taj-brejku, Italijan je tu uspeo da bude bolji, dobije taj deo igre sa 7:4 i posle 70 minuta povede u meču.

Nije to uzdrmalo Novaka, previše je on iskusan da bi ga tako nešto poremetilo.

Sve je doveo u red početkom drugog seta kada je ekspresno napravio dva brejka stigavši potom do prednosti od 4:0.

Na 5:2, Novak je imao priliku da servira za set, ali je opet iugrešio i omogućio Italijanu da vrati jedan brejk, a potom smanji na 5:4.

Ipak, sada nije dozvolio novu dramu u setu, sigurno je odservirao u desetom gemu i posle 113 minuta igre bilo je 1:1 u setovima.

Nije bilo brejka u prva dva gema trećeg seta, ali je zato Novak pojačao u narednom, trećem gemu, uspeo da iskoristi prvu brejk šansu i dođe do brejka za 2:1, a potom ga i potvrdi, 3:1.

Imao je Italijan šansu da sve vrati u šestom gemu, ali ne koristi dve brejk lopte, i to je bio ključ.

Đoković je do kraja seta držao svoj servis i još jednom stigavši do 6:4 poveo sa 2:1 u setovima.

Beretini je počeo daleko bolje da servira na startu četvrtog seta, nije dozvolio Novaku da mu u prva tri servis gema uzme više od dva poena u gemu (2:3).

Međutim strpljiv je bio šampion Vimbldona, razigrao se, ušao u udarac i u sedmom gemu posle duple greške Italijana stigao do brejka za 4:3.

Manirom velikog šampiona stigao je da završi meč u naredna dva gema i upiše se još jednom u istoriju.

6:7, 6:4, 6:4, 6:3 - Kraj meča! Novak je šesti put šampion Vimbldona!

Izvor: b92.net