Ćorić srušio Federera i osvojio trofej u Haleu

Hrvatski teniser Borna Ćorić osvojio je drugu titulu u profesionalnoj karijeri.

On je u finalu ATP turnira u Haleu srušio najboljeg igrača planete Rodžera Federera sa 2-1.

Ćorić je uvodnu dobio u taj-brejku i to nakon što je spasao dvije vezane set lopte Švajcarca. Imao je Federer 6:4, ali je Borna nanizao četiri poena i poveo u meču.

Federer je stigao do izjednačenja zahvaljujući brejku u osmom gemu drugog seta, ne dozvolivši rivalu ozbiljniju šansu da ga ugrozi u tom dijelu susreta.

U setu odluke, Ćorić je bio mnogo bolji, dva puta je oduzeo servis Rodžeru i na kraju proslavio veliki trijumf, prvi u karijeri nad švajcarskim igračem.

Zanimljivo je da je Hrvat prije nastupa u Haleu imao vrlo loš skor na travi: svega dvije pobjede, uz devet poraza.

U Njemačkoj je pored Federera savladao i trećeg tenisera na planeti Aleksandra Zvereva.

Izvor: Agencije