Budućnost Voli u finalu ABA lige

Košarkaši Budućnost Volija plasirali su se u finale plej-ofa regionalne ABA lige.

Budućnost je večeras u Podgorici, u odlučujućem trećem meču polufinala, savladala Cedevitu 72:57 (11:17, 17:15, 17:14 i 27:11) i sa 2:1 u seriji prvi put u klupskoj istoriji izborila finale regionalnog takmičenja.

Odlična posljednja četvrtina i svega četiri primljena i 22 postignuta poena za sedam minuta odlučila je pobjednika i domaćinu donijela toliko željeno finale.

Cedevita je, poslije serije od 8:0, prvu četvrtinu završila sa šest poena prednosti (17:11), koju je na početku drugog dijela meča uvećela na 11 (22:11).

Hrvatski prvak u trećem dijelu meča imao je priliku da ponovo stekne dvocifrenu prednost, ali nije uspio pa je sam finiš tog dijela meča pripao domaćinu, koji je zaaosttak sveo na poen (46:45).

Poenima Petra Popovića podgorički tim u 31. minutu ponovo je došao do vođstva (47:46), a poslije poena Kajla Lendrija i trojke Kajla Gibsona prednost je uvećao na šest poena (52:46).

Lendri je povisio na 54:46 u 32, a trojkom Popovića podgorički tim došao je do tada najubjedljivijeg vođstva (57:48) u 35. miutu

Razlika je u 36. iznosila 11 (59:48), a u 37. minutu rekordnih 17 poena (67:50).

Domaći tim do pobjede vodili su Petar Popović sa 14, Nikola Ivanović dodao je 13, a Kajl Lendri 11 poena.

U zagrebačkom timu bolji od ostalh bio je Roko Leni Ukić sa 12 koševa.

Protivnik Budućnosti u finalu biće bolji iz sjutrašnjeg, odlučujućeg trećeg, duela Crvene zvezde i Mornarau Beogradu (21).

Finalna serija igra se na tri pobjede, a prvi biće odigran 9. aprila.