Budućnost pala u Beogradu - Zvezda i dalje nepobediva 13 od 13

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Budućnost rezultatom 86:72 u derbi utakmici 13. Kola regionalne ABA lige.

Crvena zvezda je otvorila utakmicu serijom od 6:0 da bi se gosti uspjeli vratiti i povesti sa 9:8, međutim, novom serijom, ovaj put 7:0 crveno-beli ponovo vraćaju prednost na svoju stranu.

U nekoliko navrata Zvezda u drugoj dionici imala 11 poena viška, ali je Budućnost, na poluvrijeme, nakon trojke Gordića na samom kraju, ponovi priošla na -6 (46:40).

Treća četvrtina u potpunosti je pripala Budućnosti koja je u završnici ove dionice došla do prednosti od 63:55, međutim, serijom 8:0 do kraja dionice crveno-beli stižu do izjednačnja 63:63, a serija zvezde nastavila se i u poslednjem periodu do rezultata 71:63 štpo je okuppo iznosilo  16:0.

Pet minuta prije kraja Odžo dolazi do ofanzivnog skoka i pogađa za plus devet, Noris Kol promašuje trojku, a Perperoglu na drugoj strani pogađa za dvocifrenu prenost domaćeg tima na četiri i po minuta prije kraja meča.

U prvih pet minuta i 51 sekund posljednje dionice tim iz Budućnosti postigao je svega dva poena što je jedan od najvećih razloga što je Zvezda ušla u mirnu završnicu.

Do kraja je domaći tim igrao odličnu odbranu, u napadu bio briljantan, za još jednu ubjedljivu pobjedu, trinaestu u ovoj sezoni.

Za ekipu Budućnosti ovo je sedmi uzastopni poraz u svim takmičenjima i potvrda da se tim iz Podgorice nalazi u velikoj krizi.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Stratos Perperoglu sa 23 poena.

Izvor: SrpskaInfo