Budućnost nije mogla protiv Vardara, Đer rival u četvrtfinalu

Najmlađi tim Lige šampiona još mora da uči da bi zaprijetio najboljima - u meču posljednjeg kola glavne faze, koji nije imao značaj ni za jedne ni za druge, rukometašice Budućnosti su u „Morači” izgubile od Vardara sa 30:25.

Za trijumf nad tako moćnim rivalom nije bila dovoljna samo izvanredna igra Milene Raičević, koja je dala 10 golova i dijelila odlično lopte, morali su i da se koriste ziceri i da odbrana bude mnogo agresivnija.

Činjenica je, ipak, da ovaj tim Dragana Adžića i nema kvalitet da igra odbranu na prepoznatljivom nivou protiv najjačih. Da je igrala povrijeđena Ema Ramusović, da ne pominjemo i Suzanu Lazović, koja je planirana za ovu sezonu, možda bi sve bilo drugačije...

Nakon što su ekipe devet puta imale minimalnu prednost (Vardar osam, Budućnost jednu), gošće su prve došle do plus dva (10:8 i 11:9). Tada su Đurđina Jauković i Raičevićeva majstorskim golovima izjednačile, ali je baš nakon tih 11:11 počela kriza u napadu, koja je trajala osam minuta.

U tom periodu je Sanja Premović loptu iz sedmerca poslala preko prečke, a kapitenki „plavih” je Ina Susljina za nekoliko sekundi odbranila i penal i zicer, što su „crveno-crne” kaznile i povele 15:11 u posljednjem minutu prvog poluvremena.

Raičevićeva je odmah smanjila iz brzog centra, a onda u nastavku šestim golom i sa dvije asistencije za Dijanu Ujkić i Tatjanu Brnović omogućila izjednačenje (15:15). Ubrzo su počele da se ređaju greške u napadu, pa je Vardar iz tri gole kontre lako stigao do plus tri (20:17). Drugog vraćanja u život protiv tako kvalitetnog rivala nije bilo...

Budućnost će u četvrtfinalu, kao što se i očekivalo, igrati protiv aktuelnog šampiona Evrope Đera, koji je osigurao 1. mjesto u grupi laganom pobjedom nad Krimom (34:25). Prvi meč je 7. aprila u „Morači”, revanš sedmicu kasnije u Mađarskoj.

Budućnost - Vardar 25:30 (12:15)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 1.800. Sudije: Bruner i Salah (Švajcarska). Sedmerci: Budućnost 7 (4), Vardar 5 (5). Isključenja: Budućnost 14, Vardar 12 minuta.

Budućnost: ZOKEBI DE PAULA (12 odbrana), Babović, Batinović, UJKIĆ 4, Konatar, JAUKOVIĆ 3, PLETIKOSIĆ, Laslo 2 (1), Godeč, Malović, Premović 4 (3), BRNOVIĆ 2, Pavićević, RAIČEVIĆ 10, GRBIĆ.

Vardar: LEJNO (dvije odbrane), Susljina (sedam odbrana i dva sedmerca), RADIČEVIĆ 4, Klikovac, Sazdovska, KUZNJECOVA 1, Bajramoska, LAZOVIĆ 2, PENEZIĆ 10, Keramičijeva, Čanađija, Lakrabe 7 (5), HMIROVA 5, CVIJIĆ 1, Petrović, Ristovska.

Izvor: Vijesti sport