Braun trojkom uz zvuk sirene srušio Valensiju

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Valensiju u 11. kolu Evrolige šutem Lorenza Brauna u poslednjoj sekundi!

Crvena zvezda – Valensija 76:73 (17:19, 20:22, 23:10, 16:22)

Zvezda je savladala Valensiju rezultatom 76:73 uprkos tome što je osvojila samo jednu četvrtinu (treću sa 23:10) i izgubila preostale tri.

Crveno-beli su peti put zaredom pobedili Valensiju u EL (bez ijednog poraza) i došli na skor 4/7, koliko imaju i Španci.

Utakmicu je obeležio prekid od 50 minuta na startu utakmice i veoma neizvesan meč sve do kraja, a onda i izuzetno napeta završnica koju je rešio Zvezdin plejmejker.

Utakmica je počela na vreme, ali je već posle sedam sekundi prekinuta zbog problema sa strujom. Usledio je problem sa semaforom, jer je jedan od dva prestao da radi.

Odigralo se četiri minuta i 25 sekundi košarke, a meč je opet prekinut – pauza je ovog puta trajala otprilike 50 minuta.

Igrači su povremeno izlazili na zagrevanje, problematika slučaja nije bila najjasnija u trenucima, ali se sat vremena od zvaničnog početka meč nastavio.

Zvezda je dobro počela meč pre prekida i povela sa 11:4, a zanimljivo je da je sve poene u tom trenutku za goste imao Vanja Marinković, koji je promašio i dva penala.

Pauza nije prijala domaćinu koji nije igrao na nivou pre nje kada se utakmica nastavila. Valensija je veoma lako došla do poena, a crveno-bele je u igri držao Branko Lazić koji je u 1/4 došao do devet poena.

Na kraju prve četvrtine vodila je ipak Valensija (17:19).

Snažni Odžo odlično je počeo drugu četvrtinu i imao sedam poena u jako kratkom periodu, ali Valensija je odgovarala na poene centra crveno-belih.

U egalu se igralo sve do kraja poluvremena, ali su gosti preuzimali inicijativu. Beron je prekinuo jednu dugu seriju Zvezde bez poena i vratio prednost, ali je +4 na poluvremenu imala Valensija.

Zvezda je ove sezone u većini mečeva odlično otvarala drugo poluvreme i to je bio slučaj i na ovom meču.

Lorenzo Braun je igrao fantastično i preuzeo vođstvo u nastavku, a lako je došao i do sedam poena.

U jednom trenutku se razigrao Dženkins koji je, pored doprinosa u napadu, bio ključ furiozne odbrane crveno-belih koja je podsećala u tim trenucima na onu protiv Fenerbahčea.

Izabranici Dragana Šakote uveli su Valensiju u svoj ritam i došli čak do +11 – 60:49.

Ipak, španskoj ekipi nije dugo trebalo da se vrate u egal i da od -9 sa kraja treće deonice dođu do prednosti. Na -1 došli su posle samo minut i po četvrte četvrtine, a koji minut kasnije došli i do prednosti.

Igralo se koš za koš, to jest odbranu za odbranu, sve do završnice meča. Lorenzo Braun je nastavio da uzima stvari u svoje ruke i otvoreno bio čovek preko kojeg je sve išlo u napadu Zvezde, pa je uspeo da donese novo izjednačenje (71:71) na nešto manje od dva minuta do kraja.

Posle poena Odža i Vivesa ušlo se u poslednji minut u kojem niko nije mogao do koša, a crveno-beli su imali 73:73, skoro sigurno obezbeđen produžetak i poslednji napad.

Vivse je odigrao dobru odbranu, ali je napad Lorenza bio još bolji i usledila je trojka uz zvuk sirene za četvrtu ovosezonsku pobedu u eliti.

Nezaustavljivi Braun imao je 19 poena, tri skoka i šest asistencija. Pratio ga je Lazić sa 14 poena, Faje je imao četiri uz osam skokova, a po devet poena upisali su Dženkins i Odžo.

Najefikasniji kod gostiju bio je Dubljević sa 22 poena, uz osam skokova, a pratio ga je Marinković sa 11 poena. Abalde je upisao deset.

U narednom kolu, 5. decembra, Zvezda gostuje Armaniju u Milanu, dok Valensija ide na megdan Real Madridu.

Izvor: b92.net