ABA liga - Prvi poraz Zvezde, ubedljiv trijumf Cedevite u Zagrebu

Košarkaši Cedevite savladali su Crvenu zvezde sa 84:68, u 17. kolu ABA lige i naneli crveno-belima prvi poraz u takmičenju.

Zvzeda je dobro počela meč u Zagrebu, imala početnu prednost, ali se Cedevita do poluvremena rezultatski odlepila i na kraju zabeležila ubedljiv trijumf.

Džejkob Pulen je pokrenuo seriju Zagrepčana krajem prve i početkom druge četvrtine, da bi domaćin na poluvreme otišao sa prednošću od 49:33.

Crveno-beli, koji su odigrali daleko najslabiji meč u regionalnoj ligi ove sezone, nisu uspeli u nastavku da uhvate priključak, a Cedevita je u jednom trenutku imala i 29 poena prednosti.

Zvezda je u poslednjoj četvrtini smanjila prednost rivala, ali nije izbegla prvi poraz u sezoni, dok je Cedevita zabeležila 12. trijumf u takmičenju.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Pulen sa 15 poena, dok je Kobs dodao 14.

U ekipi Zvezde Ognjen Dobrić je postigao 17, a Dušan Ristić 12 poena.