Zvezda zaustavljena u ledenoj Moskvi

Evropska odiseja Crvene zvezde završila se u Moskvi. CSKA je savladao beogradske crveno-bele rezultatom 1:0, i tako se plasirao u osminu finala Lige Evrope.

Crvena zvezda se uzdignute glave vraća u Beograd iz Moskve, gde je okončala evropsku (više nego uspešnu) epizodu.

Zvezda je igrala hrabro u dvomeču sa favorizovanim CSKA, ali to, ovaj put, nije bilo dovoljno kako bi crveno-beli nastavili evropsko putovanje.

Moskovljani su se bolje snašli (a kako i ne bi) na "minus 12" u ruskoj prestonici, pa su od samog starta nametnuli ritam i bili, ruku na srce, bolji rival.

Zvezda je u nekoliko navrata pokazala da može da igra fudbal sa iskusnijim i bogatijim ekipama od sebe, ali danas ekipa Vladana Milojevića nije uspela da obezbedi da napravi podvig.

Crveno-beli su se sasvim dobro držali u prvom delu igre, a nesrećno su na odmor otišli sa golom zaostatka.

U poslednjim sekundama nadoknade vremena prvog poluvremena, Fernandes je započeo napad Moskovljana (možda je tom prilikom i igrao rukom), Kučajev sa boka proigrao Alana Dzagoeva, a ovaj matirao Borjana.

U nastavku, Zvezda je više rizikovala, pa je CSKA došao do nekoliko izglednih prilika. Ipak, najbolje i najveće je propustila Zvezda.

Slavoljub Srnić je ubacio loptu pred gol domaćih, Pešić izbegao ofsajd zamku i potpuno sam, sa pet metara, promašio loptu.

Zatim, u 90. minutu meča, Ben se našao pred golom CSKA, šutirao levom nogom iz prve, ali je loše zahvatio, pa je ona završila pored stative.