Zvezda srušila Barsu za prvu pobedu u Evroligi

Crvena zvezda – Barselona 90:82. Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su prvu pobedu u ovogodišnjoj Evroligi, pošto su u meču drugog kola u hali "Aleksandar Nikolić" savladali ekipu Barselone. Zvezda vodila tokom celog meča, Barsa pripretila u finišu utakmice. Bjelica junak pobede crveno-belih sa 23 poena. Naredni meč crveno-beli igraju u utorak protiv Himkija u gostima.

Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su prvu pobedu u ovogodišnjem izdanju Evrolige, pošto su u dvorani "Aleksandar Nikolić" savladali Barselonu sa 90:82.

Zvezda je odigrala odličan meč, imala prednost na svojoj strani tokom većeg dela susreta, da bi Barselona u finišu meča zapretila i uvela duel u neizvesnu završnicu.

Zvezda se bolje snašla u finišu, nošena navijanjem prepune hale, i zahvaljujući najviše Milku Bjelici stigla do zaslužene pobede.

Bjelica je meč završio sa 23 poena, dok su ga ispratili Tejlor Ročesti sa 22, kao i Matijas Lesor sa 13 poena. U timu Barselone najbolji je bio Kevin Serafan sa 16 poena, ali Francuz nije igrao u poslednjoj četvrtini.

Zvezda je do pobede stigla zahvaljujući odličnoj igri u odbrani u prvih 20 minuta, ali i pomalo srećno, pošto su Bjelica i Ročesti u finišu meča, kada se lomio rezultat, postigli nekoliko teških poena.

Crveno-beli su nekoliko puta tokom meča imali dvocifrenu prednost, ali se iskusna ekipa Barselona uvek vraćala u život.

Dva minuta pre kraja, rezultat je bio nerešen, ali su Ročesti i Bjelica tada preuzeli stvari u svoje ruke i odveli Zvezdu do bitne pobede.

Zvezda u narednom kolu, narednog utorka, gostuje u Rusiji ekipi Himkija, dok će Barselona dočekati ekipu Žalgirisa.