Zvezda prvi put bolja od Olimpijakosa

Košarkaši Crvene zvezde savladali su na svom parketu ekipu Olimpijakosa sa 89:78 u okviru 20. kola Evrolige. Naredni meč Zvezda igra protiv Baskonije 2. februara u gostima.

Zvezdu su do pobede predvodili veoma raspoloženi Dilan Enis sa 21 poenom, Ročesti i Dangubić postigli su po 11, dok je Bjelica dodao devet.

Kod Olimpijakosa najefikasniji bili su Spanulis sa 16, Roberts sa 14 i Papanikolau sa 12 postignutih poena.

Zvezda je upisala prvu pobedu protiv Olimpijakosa otkad igra Evroligu i to nakon jedne veoma turbulente utakmice.

Beogradski crveno-beli su imali dvocifrenu prednost i bili bolja ekipa u prvom poluvremenu, ali su se gosti vratili u meč nakon isključenja trenera Alimpijevića i posle tri odigrane deonice poveli.

Ipak, uz glasnu podršku sa tribina, predvođena Milenkom Topićem sa klupe, Zvezda je uspela da se osvesti i u poslednjoj četvrtini prelomi meč u svoju korist.

Crveno-beli upisali su osmu pobedu u 20 odigranih mečeva i nalaze se na deobi desetog mesta Evrolige.

Olimpijakos se nalazi na deobi treće pozicije sa skorom od 13 pobeda i sedam poraza.

Naredni meč Zvezda igra protiv Baskonije u gostima 2. februara.