Zvezda izgubila u Krasnodaru, ali odluka pada na Marakani

Krasnodar – Crvena zvezda 3:2. U uzbudiljivom i veoma otvorenom meču na velelepnom stadionu u Krasnodaru, istoimeni ruski tim savladao je beogradsku Crvenu zvezdu sa 3:2, u prvom meču plej-ofa za ulazak u Ligu Evrope. Ignjatjev i Klaeson doveli domaćina u vođstvo, a Srnić prepolovio zaostatak. Petrov je potom ponovo doneo dva gola viška, ali je Pešić postavio konačnih i, čini se, pred revanš za Zvezdu dobrih 3:2. Taj meč na programu je za sedam dana na najvećem srpskom stadionu.

Krasnodar je bolje počeo utakmicu, imao je potpunu inicijativu u prvih 20 minuta igre, što je ruskom timu i donelo rezultat. Mihailo Risitć šutirao je sa oko 18 metara, golman Zvezde Milan Borjan uspeo je da odbije loptu, a na nju natrčao Ivan Ignatijev i doveo svoj tim do prednosti.

Šest minuta kasnije Zvezda je imala prvu priliku na utakmici, ali je njegov snažan šut sa oko 22 metara odbranio golman domaće ekipe Andrej Sinicin.

Imali su crveno-beli par minuta kasnije još jednu dobru situaciju pred golom Sinicina, ali je lopta posle prekida koji je izveo Gelor Kanga nakon odbitka od defanzivca Krasnodara Aleksandra Marinoviča završila malo pred desne stative.

Zvezda je u nastavku prvog dela igre imala kontrolu, ali nije ozbiljnije ugrozila gol Sinicina.

Drugo poluvreme loše je počelo po Zvezdu, koja je posle manje od minut igre primila gol. Kristijan Ramires je centrirao sa leve strane, a na drugoj stativi pronašao je Klasona koji je šutirao iz prve i savladao Borjana.

U 52. minutu Zvezda je došla do najbolje prilike na utakmici. Odlično su Nemanja Radonjić i Dušan Anđelković kombinovali po levoj strani, da bi potom centaršut uputio kapiten crveno-belih i u petercu uposlio Ričmonda Boaćija, ali je Sinicin refleksno odbranio njegov udarac.

Crvena zvezda je u 57. minutu smanjila zaostatak, a strelac je bio Srnić sjajnim udarcem sa oko 20 metara. Sinicin je samo malo uspeo da zakači njegov šut po zemlji, ali ne i da odbrani svoj gol.

Dva minuta kasnije Krasnodar je postigao treći gol, ali on nije priznat, pošto sudije nisu dobro procenile situaciju. Ristić je snažno šutirao sa oko 20 metara, pogodio je prečku i lopta je potom završila iza gol linije, ali je Borjan brzo pokupio loptu, pa je igra nastavljena.

Krasnodar je u 65. minutu umalo došao do trećeg gola, ali je Anđelković ovaj put dobro reagovao i sa gol linije izbaci loptu u korner posle loba Ignatijva.

Upravo posle tog kornera Krasnodar je došao do trećeg gola. Pavel Mamaev je na ivici šesnaesterca pronašao usamljenog Petrova koji je uhvatio volej i preciznim udarcem savladao Borjana.

Delovalo je da Zvezda ne može ponovo da dođe do gola, ali je u 71. minutu Nemanja Milić u poslednji čas sustigao loptu u prostor koju je poslao Kanga i odigrao povratnu ka Aleksandru Pešiću, a ovaj je iz prve sa oko pet metara savladao Sinicina.

Do kraja susreta bitka se uglavnom vodila na sredini terena, Krasnodar je imao blagu incijativu, ali do prave prilike nije došao.

Utakmici na stadionu Krasnodar prisustvovalo je 24.527 gledalaca, od čega oko 1.000 Zvezdinih među kojima je bilo veliki broj pristalica Spartaka iz Moskve.