Zvezda i CSKA bez golova u Beogradu, odlučuje revanš u Moskvi

Crvena zvezda – CSKA 0:0. Fudbaleri Zvezde i moskovskog CSKA igrali su bez golova u prvom meču šesnaestine finala Lige Evrope. Na stadionu "Rajko Mitić" gosti su bili nešto opasniji rival, ali je najbolju priliku propustila Zvezda. Revanš meč na programu je 21. februara u Moskvi.

Posle 26 godina, Crvena zvezda je odigrala u "prolećnom" delu neko evrotakmičenja. Protiv ruskog CSKA crveno-beli su odigrali bez golova, pa će učesnika osmine finala Lige Evrope odlučiti revanš u Moskvi.

Vremenski uslovi u Beogradu nikako nisu bili prolećni i utisak da je vreme teško za igru sprečilo igrače obe ekipe da pokažu više, makar da postignu koji pogodak.

Sneg u Beogradu sprečio je i navijače da napune stadion "Rajko Mitić" do poslednjeg mesta. Prema zvaničnim podacima utakmicu je posmatralo nešto više od 35.000 navijača, uključujući i grupu pristalica CSKA, koji su početkom drugog dela napravili pravu dimnu zavesu.

Gosti su bili opasniji rival tokom 90 minuta na stadionu "Rajko Mitić", ali je najbolju priliku na utakmici protpustila Crvena zvezda. Nemanja Radonjić je u 35. minutu izašao "jedan na jedan" sa golmanom ruske ekipe, ali je šutirao pravo u Akinfejeva.

Možda i najbolji period Zvezdine igre bio je početkom drugog poluvrmena, kada su crveno-beli uputili nekoliko udaraca ka golu ruske ekipe, ali je Akinfejev svaki put bio na visini zadatka.

Ekipa CSKA nije stvorila neku ozbiljniju priliku pred golom Borjana, ali su napadi "armejaca" bili itekako opasni.

Na kraju deluje kao da su obe ekipe zadovoljne postignutim rezultatom. CSKA je ostao neporažen na gostovanju, dok Zvezda, iako nije zabeležila pobedu niti postigla gol, ima čemu da se nada u revanšu, 21. februara u Moskvi.