Trijumf fudbalera Srbije u Dablinu protiv Irske, Mundijal nadohvat ruke

Irska – Srbija 0:1. Golom Aleksandra Kolarova, fudbalska reprezentacija Srbije savladala je u Dablinu selekciju Republike Irske, u možda najvažnijoj utakmici u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Rusiji. "Orlovi" su došli do tri nova boda, iako su od 68. minuta igrali bez isključenog Nikole Maksimovića.

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je u Dablinu selekciju Republike Irske sa 1:0 i napravila krupan korak ka plasmanu na Svetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine.

Strelac jedinog gola na meču bio je Aleksandar Kolarov u 55. minutu, pošto je iskoristio dobar napad Tadića i Kostića i silovitim udarcem savladao golmana Irske Rendolfa.

Srbija je u 68. minutu ostala sa igračem manje na terenu, kada je Nikola Maksimović dobio direktan crveni karton, pošto je napravio prekršaj kao poslednji igrač odbrane.

Irci su agresivnije ušli u meč, imali veći posed lopte u prvih 45 minuta, dok je Srbija pokušavala da iz organizovane odbrane napravi kontranapade i ugrozi gol protivnika.

U prvom delu, "orlovi" su imali dve poluprilike za gol – Mitrovićev udarac odbranio je Rendolf, dok je Rukavina iz izgledne situacije šutirao visoko preko gola.

Odbrambeni bedem Srbije izgledao je vrlo čvrsto. Stojković je komandovao odbranom, a sve lopte koje su stizale do njega bile su lak plen za golmana njegovog kalibra i iskustva.

Srbija je već na startu drugog dela imala priliku, neprecizan je bio Tadić, da bi već u 55. minutu stigla do velike prednosti.

Problemi za srpski tim počeli su u 68. minutu, kada je isključen Maksimović, ali ni tada Irci nisu uspevali da naprave ozbiljniju priliku pred golom Stojkovića.

Najbliži golu Irci su bili u 89. minutu, kada je rezervista Marfi snažno šutirao, ali je odlično postavljeni Stojković lako izašao na kraj sa tim udarcem.

U ostalim mečevima Grupe D, Austrija i Gruzija igrali su nerešeno 1:1, dok je Vels u Kišinjevu savladao Moldaviju sa 2:0.

Pred poslednja dva kola u kvalifikacijama, Srbija je prva na tabeli Grupe D sa 18 bodova, Vels je sada drugi sa 14, dok Irska na trećem mestu ima 13.

Prvoplasirani tim iz grupe direkno će na Mundijal u Rusiju, dok će drugoplasirani iz grupe morati u baraž.