Srbija se plasirala na Svetsko prvenstvo!

Fudbaleri Srbije pobedili su selekciju Gruzije sa 1:0 u poslednjem meču kvalifikacija Grupe D, čime su se direktno plasirali na Svetsko prvenstvo 2018. u Rusiji.

Pobedu i plasman na Mundijal kao prvoplasirana ekipa Grupe D, Srbija je izborila golom Aleksandra Prijovića u 74. minutu meča.

Nije blistavo izgledala igra Srbije ni na ovom meču, pogotovo u prvom poluvremenu, ali je govor u pauzi, kao i huk sa tribina naveo izabranike Slavoljuba Muslina da u drugom zaigraju "svoju" igru, potpuno potisnu Gruzijce na njihovu polovinu i postignu pogodak vredan odlaska na Mudnijal.

Nakon deset odigranih kola, reprezentacija Srbije je zabeležila pet pobeda, uz samo jedan poraz i četiri remija i sa 19 osvojenih bodova i prvog mesta u grupi, ostvarila plasman na Svetsko prvenstvo.