Srbija poražena od Hrvatske na startu Evropskog prvenstva u rukometu

Hrvatska – Srbija 32:22 (14:9). Rukometna reprezentacija Srbije porazom je počela učešće na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj, pošto je u prvom kolu Grupe A u Splitu poražena od domaće selekcije. Naredni meč Srbija igra u nedelju protiv Švedske (18.15).

Rukometaši Srbije izgubili su od Hrvatske 32:22 (14:9) u meču prvog kola Grupe A na Evropskom prvenstvu.

Meč je odigran u "Spaladijum areni", pred oko 12.000 navijača, a Hrvatska je opravdala ulogu favorita i bez velikih problema stigla do prve pobede na turniru.

Srbija se dobro držala do 25. minuta utakmice i rezultata 10:9, da bi Hrvatska do poluvremena napravila seriju od 4:0 i sa lepom prednošću otišla na poluvreme.

I u nastavku je viđena izjednačena borba, ali su Hrvati manje grešili i bili raznovrsniji u napadu, što im je na kraju donelo pobedeu od deset golova razlike.

Nenadić i Zelenović bili su najbolji u timu Srbije, dok su Hrvatsku predvodili Karačić i Štrlek

Naredni meč Srbija igra u nedelju protiv Švedske (18.15), koja je u prvom kolu izgubila od Islanda 26:24.