Spektakl na Nou Kampu pripao Madriđanima!

Fudbaleri Real Madrida savladali su Barselonu sa 3:1 na gostujućem terenu u spektakularnom prvom meču Superkupa Španije!

Dva različita poluvremena – dve različite emocije, za razliku od prvog dela meča kada nije bilo većih uzbuđenja, u drugom se dogodilo bukvalno sve – autogol, penal, “linč“ Kristijana Ronalda, njegov odgovor navijačima Barselone, pa crveni karton zbog koga je morao ranije u svlačionicu.

Ove dve ekipe igrale su pre samo dve nedelje u SAD kada su Katalonci u sjajnoj utakmici slavili s 3:2, a pobedu je doneo Pike na početku nastavka. Ali, tada su imali Nejmara, koji je u međuvremenu otišao u PSŽ u rekordnom transferu od 222 milIiona evra.

U prvom delu meča domaći su diktirali tempo, dok je ekipa Zinedina Zidana pretila iz kontranapada, međutim svi napadi, na obe strane, nisu doneli rezultat.

Gostujuća ekipa je do prednosti stigla u 50. minutu, kada je Đerar Pike očajno reagovao u svom kaznenom prostoru i prevario golmana Mark-Andrea ter Štegena.

The teams are in ahead of tonight's Clasico!

Will @FCBarcelona make home advantage count against @realmadriden? pic.twitter.com/l24QIEAEDJ
    — MARCA in English (@MARCAinENGLISH) August 13, 2017

Odgovor je stigao 26. minuta kasnije, Barselona je morala da se otvori posle šoka koji je doživela na početku drugog poluvremena, a to je kao rezultat donelo sumnjivo dosuđen penal.

Luis Suares je pao u šesnaestercu Real Madrida, ali se čini da njegov kontakt sa golmanom Reala Kejlorom Navasom nije imao toliki intezitet, koliko je Urugvajac “dao na na značaju“, a konfuzni arbitar “naseo na foru“.

Do 58. minuta Real je igrao bez Kristijana Ronalda, koji se tokom zagrevanja suočavao sa stravičnim zvižducima oko 80.000 gledalaca, a pravi odgovor sjajnog Portugalca stigao je u 80. minutu – istrčao je kontranapad u svom stilu i “ubio pauka“, za 2:1.

Usledilo je skidanje dresa i pokazivanje trbušnjaka celom Nou Kampu, što je sudija kaznio žutim kartonom, a svega minut kasnije jedan od najboljih fudbalera svih vremena je morao ranije na tuširanje jer je pokušao da iznudi jedanaesterac.

Probao je Ernesto Valverde u svom prvom El Klasiku a klupi Barselone da punom ofanzivom proba da dođe do povoljnog rezultata uoči revanša koji je na programu u sredu, ali ni uvođenje Paka Alkasera umesto Ivana Rakitića nije donelo rezultat.

Sve dileme o pobedniku rešio je u 90. minutu talentovani Marko Asensio, koji je u 68. minutu ušao u igru umesto Matea Kovačića.